Jesienno-zimowe zmiany w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym. To warto wiedzieć przed wizytą w chorzowskim zoo

Śląski Ogród Zoologiczny na bieżąco informuje o zmianach związanych z nadchodzącą zimą. Część zwierząt została przeniesiona już do ogrzewanych pomieszczeń wewnętrznych, a zoo zmieniło swoje godziny otwarcia. Co jeszcze warto wiedzieć przed wizytą w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym?

Śląski Ogród Zoologiczny
Pingwiny Chorzów

W poniedziałek, 7 listopada Śląski Ogród Zoologiczny poinformował o przeniesieniu pingwinów z wybiegu zewnętrznego.

- Dziś pingwiny opuściły swój wybieg - nieloty przeniosły się do ogrzewanych pomieszczeń wewnętrznych. Z tego powodu nie będzie ich można zobaczyć korzystających z basenu zewnętrznego. Powrócą do niego już niebawem - gdy tylko nadejdzie wiosna - poinformowało zoo w Chorzowie.

Dodatkowo jak informuje Daria Kroczek, specjalistka ds. marketingu część zwierząt na bieżąco przenoszona jest do budynków, ze względu na coraz chłodniejsze dni. Mieszkańcy zoo mimo to mogą decydować, w której części wolą przebywać - część zewnętrzna nadal pozostaje otwarta podczas dnia.

Zmiany w funkcjonowaniu zoo

Jak co roku wraz z nadejściem listopada chorzowskie zoo zmieniło swoje godziny otwarcia. Odtąd Śląski Ogród Zoologiczny będzie czynny przez siedem dni w tygodniu od 9 do 16, natomiast z kas można skorzystać do godziny 15. Godziny otwarcia ulegną zmianie wraz z początkiem kwietnia.

Wraz ze zmianą godzin otwarcia modyfikacji uległ dotychczasowy cennik zoo. Od 1 listopada bilet normalny oraz ulgowy kosztują 13 złotych. Zmianie nie uległa cena karnetu rocznego, który nadal wynosi 125 zł. Oprócz tego dzieci do 3. roku życia mogą skorzystać ze Śląskiego Ogrodu Zoologicznego za symboliczną opłata - 1 zł, tak jak osoby niepełnosprawne, po 70. roku życia oraz opiekunowie wycieczek szkolnych.

Park Śląski Źrebaki

Może Cię zainteresować:

„Źrebaki” wróciły do Parku Śląskiego. Po kilkunastu latach

Autor: Redakcja

18/10/2022

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon