Filmowiec amator szantażował kierowców w Chorzowie. Nagrywał wykroczenia i żądał pieniędzy

Mieszkaniec Chorzowa znalazł łatwy sposób na zarobek. Nagrywał kierowców popełniających wykroczenia drogowe, a następnie ich szantażował. Trafił jednak na takiego, który wolał kontakt z policją.

Filmowiec amator szantażował kierowców w Chorzowie

Filmowiec amator działał w okolicach chorzowskiego rynku. Rejestrował tam wykroczenie popełniane przez kierowców. Następnie podchodził do nich i żądał pieniędzy.

- Groził, że jeśli ich nie otrzyma, nagranie trafi na policję i oprócz wyższej kwoty mandatu będą nałożone punkty karne. Jedna z ofiar szantażysty zarejestrowała jego wizerunek i poinformowała o sprawie policję. Kryminalni błyskawicznie ustalili tożsamość szantażysty – informuje mł. asp. Karol Kolaczek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie.

Szantażyście z Chorzowa grożą trzy lata więzienia

Szantażystą okazał się mieszkaniec Chorzowa, w wieku 42 lat. Mężczyzna usłyszał zarzuty stosowania groźby w celu zmuszenia do określonego zachowania, za co grożą nawet trzy lata więzienia. Śledczy w tej chwili potwierdzili trzy tego typu przypadki. Istnieje jednak duże prawdopodobieństwo, że pokrzywdzonych może być więcej.

Osoby, które znalazły się w podobnej sytuacji, proszone są o kontakt z policjantami z chorzowskiej „dwójki” pod nr tel. 47 85 456 10, lub pod adresem e-mail: kp2@chorzow.ka.policja.gov.pl.

Policjantka Martyna Klekot chorzow 06

Może Cię zainteresować:

Policjantka z Chorzowa, Martyna Klekot, mistrzynią Polski w kolarstwie szosowym policjantów!

Autor: Katarzyna Pachelska

13/05/2023

Chorzowski policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę

Może Cię zainteresować:

Chorzowski policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę

Autor: Redakcja

10/05/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon