Fest Festival z nagrodą Bestsellerów Empiku 2021. Jury przyznało mu nagrodę w kategorii live

Po raz 14. przyznane zostały nagrody "Bestsellery Empiku" - wcześniej znane jako "Asy Empiku". Nagrody trafiły do m.in. Maty, ekipy Męskie Granie Orkiestra 201, Natalii de Barbaro, Joanny Mokosy-Rykalskiej oraz organizatorów Fest Festivalu - Macieja Korczaka i Tamary Przystasz.

fot. YT Gala Bestsellery Empiku 2021
Fest-Festival-Empik

Gala Bestsellery Empiku 2021 to jedno z ważniejszych kulturalnych wydarzeń w Polsce. Podczas niego wybierani są najbardziej popularni: artyści, pisarze, reżyserzy, organizatorzy muzycznych wydarzeń. Z roku na rok liczba nominacji poszerza się i tak w poprzednich latach dodano kategorię: audiobook i podcast.

We wtorek, 15 marca galę poprowadzili: Marcin Prokop, Michał Szpak oraz Gabi Drzewicka. Zwycięzców poszczególnych kategorii wyczytywał Artur Rojek, Zygmunt Miłoszewski oraz Magdalena Boczarska.

Fest Festival najlepszy w kategorii live

W kategorii live nominowani byli: Bass Astral x Igo, Fest Festival 2021, Mata, PRO8L3M, oraz Young Leosia. Jak podkreślili prowadzący galę o zwycięstwie w tej kategorii zadecydowały głosy odbiorców platformy Empik bilety i aplikacji Going. Nagroda na tegorocznej gali trafiła do Macieja Korczaka i Tamary Przystasz (pochodzącej z Gliwic) - organizatorów Fest Festivalu z agencji Follow The Step

- Bardzo ciężko na to pracowaliśmy. Bardzo dziękujemy ekipie Follow The Step, partnerom: Empik, Going, podwykonawcom, sponsorom, przed nami III edycja w tym roku - mówił Korczak. Ja też nie wiem co powiedzieć, mamy przed sobą wiele pracy i fajnych projektów. W tym roku na Fest Festival zapraszamy od 10 do 13 sierpnia do Chorzowa - dodała Przystasz.

Organizatorzy zapowiedzieli, że startują z nowym projektem festiwalowym w Warszawie.

Kto jeszcze zdobył statuetki Empiku?

Emocji nie brakowało również przy wręczaniu nagród w pozostałych 11 kategoriach. Jako pierwsza w kat. pop & rock statuetkę odebrała Sanah. Tuż po niej pojawił się Mata, który przedstawił się jako "Skute Bobo". Artysta nawiązał do incydentu z 27 stycznia, podczas którego razem ze swoim kolegą został zatrzymany przez policję za posiadanie 1,5 g marihuany.

- Uważam, że w marihuanie zakochana jest cała Polska. Chciałem ogłosić wszem i wobec, że w związku z tą sytuacją, chce nagłośnić temat marihuany w Polsce i rozpocząć walkę o depenalizację tego narkotyku, ponieważ uważam, że w społeczności artystycznej i muzycznej jest to inspiracja dla twórczości - podsumował Matczak.

ZOBACZ TAKŻE:

Warto dodać, że pod apelem rapera podpisał się Rojek i Vito Bambino. W pozostałych kategoriach nominacje otrzymali:

 • Vito Bambino, Dawid Podsiadło i Daria Zawiałow, czyli Męskie Granie Orchestra 2021 (streaming),
 • Joanna Mokosa-Rykalska książka "Matka siedzi z tyłu. Opowieści z d**y wzięte" - literatura piękna,
 • B.A. Paris "Terapeutka" w przekładzie Marii Gębickiej-Frąc - literatura popularna,
 • Natalia de Barbaro "Czuła przewodniczka" - rozwój osobisty,
 • Twórcy "Wilkołaka" serial na podstawie powieści Wojciecha Chmielarza - audiobook,
 • Marcin Myszka "Kryminatorium Empik Go 2" - podcast,
 • Jan Holubek "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" - kino polskie,
 • Twórcy dubbingu "Mulan" - kino familijne,
 • Szczyl płyta "Polska Floryda" - muzyczne odkrycie,
 • Łukasz Grzegorzek "Moje wspaniałe życie" - filmowe odkrycie,
 • Aleksandra Zbroja "Mireczek. Patoopowieść o moim ojcu" - literackie odkrycie.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon