Urząd Miasta w Chorzowie odcina się od Fest Festivalu w Parku Śląskim. Komunikat urzędu

W środę 11 sierpnia 2021 r. w Parku Śląskim rozpocznie się 4-dniowy festiwal muzyczny Fest Festival. Urząd Miasta Chorzów wydał w tej sprawie specjalny komunikat, nie chcąc być kojarzonym z organizacją tej imprezy.

Fest Festival

Fest Festiwal to kolejna duża impreza muzyczna organizowana w Parku Śląskim. W ubiegłym tygodniu na Stadionie Śląskim przez dwa dni (a właściwie dwie noce) grali didżeje, w ramach Made in Poland Festivalu. Teraz, już w środę 11 sierpnia zaczyna się wielki Fest Festiwal, który potrwa do soboty 14 sierpnia.

Podczas trwania FEST Festivalu Kolejka Elka będzie czynna w specjalnych godzinach

Tymczasem nie brakuje krytyków organizowania imprez w Parku Śląskim, który ma być ostoją natury i spokoju. Tym bardziej, że z okazji Fest Festivalu kilometrami barierek odgrodzono teren imprezy, sprawiając że przechadzki po parku są utrudnione. Na hałas narzekają też mieszkańcy głównie sąsiadującego z Parkiem Śląskim katowickiego osiedla Tysiąclecie.

By odciąć się od organizacji Fest Festivalu, Urząd Miasta Chorzów wydał specjalny komunikat:

"Urząd Miasta Chorzów informuje, że zgodę na organizację wydarzenia Made in Poland oraz Fest Festivalu wydały odpowiednie władze Stadionu Śląskiego oraz Parku Śląskiego. Urząd Miasta w Chorzowie brał udział w wydawaniu decyzji w zakresie warunków bezpieczeństwa podczas trwania imprezy (czyli: zabezpieczenie medyczne, sanitarne, pożarowe, ochrona, służba informacyjna, drogi ewakuacyjne), powołując się na ustawę o bezpieczeństwie imprez masowych.
Park Śląski zawierając kilkuletnią umowę z organizatorem imprezy, czyli Fest Festivalem, zezwolił na tego typu imprezę w parku.
Miasto Chorzów nie ma możliwości prawnych w zakresie zajmowania stanowiska ws. emisji hałasu występujących podczas imprez masowych, powołując się na przepisy wykonawcze o ochronie środowiska. Wszelkie zapytania i uwagi dot. organizacji tych imprez należy kierować do organizatorów wydarzeń".

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon