Etnospacer ornitologiczny w chorzowskim skansenie

Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”, czyli popularny skansen, zaprasza na kolejny spacer ornitologiczny.

Chorzow skansen spacer ornitologiczny

Spacer śladem ptaków w chorzowskim skansenie zaplanowano na niedzielę, 7 kwietnia 2024 r. Będą to właściwie dwa spacery – o godz. 8.00 dla dorosłych, a o godz. 11.00 dla rodzin z dziećmi, który będzie zakończony warsztatami tworzenia kartek z motywami ptasimi.

Etnospacer ornitologiczny w chorzowskim skansenie - 7 kwietnia 2024 r.

Jak podkreślają w muzeum będzie to fascynujące doświadczenie, bo kwiecień to miesiąc intensywnego życia ptaków. Ptaki powracają z migracji, szukając odpowiednich miejsc do gniazdowania i poszukują partnerów. Wiele gatunkow rozpoczyna okres lęgowy lub właśnie się do niego przygotowuje

To czas intensywnych śpiewów i rytuałów godowych – można więc usłyszeć różnorodne dźwięki i melodyjne śpiewy, co sprawia, że spacer staje się dźwiękowym doświadczeniem. W kwietniu można także zaobserwować ptaki w trakcie budowy gniazd i składania jaj – będzie więc okazja by obserwować te procesy i poznać zachowania lęgowe różnych gatunków – tłumaczą w chorzowskim skansenie.

Spacer poprowadzi Katarzyna Skowrońska-Ochmann, członkini Górnośląskiego Koła Ornitologicznego, edukatorka w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Radzionkowie, a także przewodniczka po zabytkowym Nikiszowcu.

Park slaski zyrafa

Może Cię zainteresować:

Żyrafa w Parku Śląskim pozostanie bez głowy? Unieważniono przetarg na remont

Autor: Maciej Poloczek

03/04/2024

Chorzow skansen historyje spod strzechy

Może Cię zainteresować:

„Historyje spod strzechy” w chorzowskim skansenie. Na początek coś dla ludzi o mocnych nerwach

Autor: Maciej Poloczek

03/04/2024

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon