Dyrektor chorzowskiego szpitala został wiceministrem zdrowia

Jerzy Szafranowicz, dotychczasowy dyrektor Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie, został podsekretarzem stanu w Ministerstwie Zdrowia. We wtorek, 3 lipca 2024 r., minister zdrowia Izabela Leszczyna wręczyła mu powołanie na to stanowisko.

fot. ZSM w Chorzowie
Jerzy szafranowicz

Nowy wiceminister zdrowia jest lekarzem, specjalistą II stopnia z zakresu ortopedii i traumatologii narządu ruchu, menedżerem zdrowia, oraz doktorem nauk ekonomicznych. Ukończył Wydział Lekarski Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach oraz Akademię Ekonomiczną w Katowicach. Tytuł doktora nauk ekonomicznych uzyskał na Wydziale Organizacji i Zarządzania Politechniki Łódzkiej. Skończył też studia MBA z zarządzania w Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej.

Jerzy Szafranowicz podsekretarzem stanu w Ministerstwie Zdrowia

W rozmowie z Rynkiem Zdrowia (z 6 maja 20204 r.) pytany o najpilniejsze zmiany systemowe, które należy wprowadzić w ochronie zdrowia wskazywał przede wszystkim na potrzebę ograniczenia centralizacji Narodowego Funduszu Zdrowia.

- Należałoby rozszerzyć zakres kompetencji dyrektorów regionalnych oddziałów NFZ, zwłaszcza w kontekście problemów o wymiarze regionalnym i lokalnym, jak np. migracja oddziałów między szpitalami czy konsolidacja podmiotów - mówił Jerzy Szafranowicz.

Jerzy Szafranowicz dwukrotnie był m.in. prezesem Centrum Rehabilitacji w Chorzowie, Dyrektorem Lecznicy Lekarzy Specjalistów Sanomed w Katowicach, dyrektorem katowickiego oddziału Medycyny Rodzinnej Warszawa. W latach 2009 - 2015 był dyrektorem Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie. Od lutego 2015 r. pełnił funkcję zastępcy prezydenta Chorzowa ds. gospodarczych, odpowiedzialnego m.in. za zdrowie. W latach 2016 - 2019 pełnił funkcję dyrektora Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Katowicach. Od 2019 r. był dyrektorem Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie, oraz wiceprezesem Związku Szpitali Powiatowych Województwa Śląskiego.

Poradnia w chorzowskim szpitalu rozszerzyła działalność

Może Cię zainteresować:

Poradnia specjalistyczna w chorzowskim szpitalu rozszerzyła działalność

Autor: Maciej Poloczek

21/02/2024

Nowy sprzęt w chorzowskim szpitalu

Może Cię zainteresować:

Nowy sprzęt w chorzowskim szpitalu. „To Mercedes Mercedesów”

Autor: Maciej Poloczek

13/02/2024

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon