Dwulatek boso w koszulce i pampersie spacerował po Chorzowie

Dwulatek samotnie spacerował w poniedziałek wieczorem, 26 września 2022 r., po placu Mickiewicza w Chorzowie. Był ubrany jedynie w pampersa i cienką koszulkę. Dzieckiem zaopiekowała się jedna z mieszkanek miasta i wezwała policję.

Chorzów Dwulatek spacerował boso

Boso w pampersie i cienkiej koszulce – tak dwuletni chłopczyk samotnie spacerował w poniedziałek (26 września 2022 r.), około godz. 19.00, po placu Mickiewicza w Chorzowie. Dzieckiem zainteresowała się jedna z mieszkanek miasta. Kobieta okryła chłopca i zawiadomiła policję.

Mundurowi pojechali na miejsce i zaopiekowali się dzieckiem. Wezwano także pogotowie ratunkowe, aby sprawdzić stan zdrowia dziecka. Na szczęście okazało się, że wszystko jest w porządku. Policjanci nie mogli jednak ustalić pod czyją opieką jest dziecko i gdzie są jego rodzice. Rozpoczęli więc działania.

Dwulatkiem opiekowała się pijana babcia

- Po niedługim czasie do oficera dyżurnego zadzwoniła matka tego dziecka. Poinformowała go, że przeglądając media społecznościowe natknęła się na zdjęcia, które wstawili internauci i wskazała, że to najprawdopodobniej jej dziecko – mówi kom. Arkadiusz Bień z chorzowskiej policji.

Okazało się, że matka zostawiła dwuletniego chłopca i jego brata w wieku 11 miesięcy pod opieką babci. - Ze wstępnych ustaleń wynika, że babcia dzieci podczas tej opieki piła alkohol i zasnęła. Wtedy niepilnowany przez nikogo dwulatek opuścił mieszkanie i przemieścił się w rejon placu Mickiewicza – dodaje kom. Arkadiusz Bień.

Matka też pod wpływem alkoholu

Badanie alkomatem wykazało u 44-letniej babci dzieci ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci ustalają teraz dokładne okoliczności tego zdarzenia. Zebrane w sprawie materiały zostaną przekazane do sądu rodzinnego.

Dzieci nie mogły zostać pod opieką swojej matki, bo ona również była pod wpływem alkoholu - dodają policjanci. Chłopcy zostali umieszczeni w ośrodku pomocy. Pozostaną tam do czasu podjęcia decyzji przez sąd rodziny, który wskaże osobę uprawnioną do opieki.

Chorzów Akcja prędkość

Może Cię zainteresować:

Akcja „Prędkość” w Chorzowie. Posypały się mandaty

Autor: Redakcja

23/09/2022

Policja

Może Cię zainteresować:

Policjant z Chorzowa na urlopie złapał złodzieja

Autor: Redakcja

19/09/2022

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon