Akcja „Prędkość” w Chorzowie. Posypały się mandaty

W środę, 21 września 2022 r. policjanci z chorzowskiej drogówki prowadzili akcję „Prędkość”. Posypały się mandaty – 80 proc. kontrolowanych popełniło wykroczenia. Były także przestępstwa.

Akcja „Prędkość” była prowadzona na terenie całego Chorzowa. Szczególnym nadzorem objęto jednak miejsca, w których często dochodzi do zdarzeń drogowych.

W ciągu całego dnia mundurowi skontrolowali 92 pojazdy, z czego 72 kierujących nie dostosowało się do ograniczeń prędkości. Policjanci zatrzymali także sprawców przestępstw. To dwaj mieszkańcy Chorzowa.

- 49-latek poza przekroczeniem prędkości poruszał się pojazdem, pomimo decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania. Z kolei 39-letni mężczyzna kierował swoim samochodem znajdując się w stanie nietrzeźwości. Na dodatek posiadając dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Badanie alkomatem wykazało ponad 1,10 promila alkoholu w wydychanym powietrzu – mówi asp. sztab. Sebastian Imiołczyk z chorzowskiej policji.

O ich losie zdecyduje sąd. Za prowadzenie samochodu po cofnięciu uprawnień grozi do dwóch lat więzienia, a za kierowanie w stanie nietrzeźwości do pięciu lat.

Policja

Może Cię zainteresować:

Policjant z Chorzowa na urlopie złapał złodzieja

Autor: Redakcja

19/09/2022

Chorzów narkotyki

Może Cię zainteresować:

Zatrzymany diler z Chorzowa. Miał kilogramy amfetaminy, ecstasy i marihuany

Autor: Maciej Poloczek

14/09/2022

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon