Diler z Chorzowa wpadł po pożarze. Narkotyki znaleziono w pogorzelisku

Po pożarze w jednym z mieszkań w Chorzowie znaleziono hurtowe ilości narkotyków. Wynajmował je 28-latek z Radlina.

Pożar wybuchł w czwartek, 29 września 2022 r., około godz. 9.30, w mieszkaniu na trzeciej kondygnacji budynku mieszkalnego przy ul. Młyńskiej w Chorzowie. Gasiło go kilka zastępów straży pożarnej, a na miejsce zostali skierowani także policjanci. Ewakuowano pięciu innych lokatorów.

Narkotyki w pogorzelisku

Po zakończeniu akcji ratowniczo-gaśniczej - jak zwykle w takiej sytuacji - policyjni śledczy wraz z biegłym z zakresu pożarnictwa przeprowadzili oględziny pogorzeliska.

- W trakcie tych czynności, policjanci w mieszkaniu, które wynajmował 28-letni mieszkaniec Radlina odnaleźli narkotyki w postaci 1100 porcji metaamfetaminy i 2 gram marihuany. Dodatkowo zabezpieczono substancje chemiczne niewiadomego pochodzenia – czytamy w komunikacie chorzowskiej policji.

Tyle zostało po pożarze, więc nie można wykluczyć, że narkotyków w mieszkaniu było o wiele więcej. Mężczyzna wynajmujący mieszkanie trafił do policyjnego aresztu. Później prokurator rejonowy zastosował wobec niego poręczenie majątkowe oraz dozór policji. O jego dalszym losie zdecyduje chorzowski sąd.

Chorzów Chciał wyskoczyć przez okno

Może Cię zainteresować:

Był pijany, agresywny i… chciał się zabić. Powstrzymali go policjanci

Autor: Redakcja

03/10/2022

Straż pożarna

Może Cię zainteresować:

Dwoje dzieci i dwoje dorosłych zatrutych tlenkiem węgla w Chorzowie trafiło do szpitala

Autor: Patryk Osadnik

02/10/2022

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon