Był pijany, agresywny i… chciał się zabić. Powstrzymali go policjanci

Wezwani do sąsiedzkiego nieporozumienia musieli ratować ludzkie życie. Policjanci z Chorzowa powstrzymali pijanego i agresywnego mężczyznę, który próbował wyskoczyć przez okno. Wykrzykiwał, że chce się zabić.

fot. KMP w Chorzowie
Chorzów Chciał wyskoczyć przez okno

Policjanci z chorzowskiej „dwójki” w miniony czwartek, 29 września 2022 r., około godz. 18.00, interweniowali w sprawie sąsiedzkich nieporozumień w jednej z kamienic. Zgłaszający interwencję skarżył się, że nietrzeźwy sąsiad notorycznie dobija się do jego drzwi.

Pijany mężczyzna krzyczał, że chce się zabić

Mężczyzna miał być agresywny, wulgarny oraz miał niszczyć drzwi zewnętrzne. Mundurowi udali się do jego mieszkania, a ten na ich widok próbował wyskoczyć przez okno.

- Policjanci bezzwłocznie zareagowali i chwycili mężczyznę za nogi tak, aby nie mógł wyskoczyć z okna. Nietrzeźwy lokator był jednak agresywny, wykrzykiwał, że chce się zabić i cały czas wyrywał się policjantom – relacjonuje asp. sztab. Sebastian Imiołczyk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie.

W tym czasie obok kamienicy przejeżdżał partol drogówki. Policjanci zauważyli mężczyznę wiszącego za oknem oraz swoich kolegów, którzy próbują powstrzymać pijanego desperata. Ruszyli im z pomocą i wspólnie obezwładnili mężczyznę. Udzielono mu pomocy medycznej, a później trafił do izby wytrzeźwień.

Straż pożarna

Może Cię zainteresować:

Dwoje dzieci i dwoje dorosłych zatrutych tlenkiem węgla w Chorzowie trafiło do szpitala

Autor: Patryk Osadnik

02/10/2022

Poszukiwany Rafał Łakota

Może Cię zainteresować:

Mieszkaniec Chorzowa poszukiwany listem gończym

Autor: Redakcja

29/09/2022

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon