Czy Ruch Chorzów dostanie 1,8 mln zł od miasta? Przed prezydentem i radnymi stanie prezes klubu

Waży się przyszłość Ruchu Chorzów. Zgodnie z zapowiedziami na styczniowej sesji Rady Miasta Chorzów miała zapaść decyzja o przeznaczeniu 1,8 mln zł na zakup kolejnych akcji klubu. Na razie jednak takiego projektu nie ma w porządku obrad. Przewidziane jest jedynie wystąpienie prezesa Ruchu, Seweryna Siemianowskiego. Jak usłyszeliśmy w klubie bez pieniędzy od miasta dalsze funkcjonowanie klubu stanie pod dużym znakiem zapytania.

fot. FB/Ruch Chorzów
Ruch Chorzów

Przypomnijmy, że pierwotny projekt budżetu Chorzowa na 2022 r. nie zakładał żadnych pieniędzy dla Ruchu Chorzów. Została jednak wprowadzona poprawka, w której znalazły się środki na zakup akcji klubu. Miało być to 1,8 mln zł, które wcześniej, w pozycji wydatki, były przeznaczone na inwestycje dla Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu. W ostatniej chwili budżetowa poprawka została jednak wycofana i na grudniowej sesji nie była głosowana, bo radni poczuli się zlekceważeni przez prezesa klubu, który nie przyszedł na sesję. Władze chorzowskiego Ruchu były zaskoczone decyzję radnych i twierdziły, że żadnego zaproszenia na sesję nie było. Z kolei miasto twierdzi, że takie zaproszenie było.

Na razie zaplanowano jedynie wystąpienie prezesa Ruchu Chorzów

Kamil Nowak, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Chorzów, w grudniu informował, że głosowanie nad wsparciem Ruchu poprzez wykup akcji klubu za kwotę 1,8mln złotych odbędzie się na kolejnej sesji. Została ona zaplanowana na najbliższy czwartek, 27 stycznia 2022 r., ale w porządku obrad trudno doszukać się projektu uchwały w tej sprawie. Na razie zaplanowane jest jedynie wystąpienie prezesa Ruchu Chorzów, Seweryna Siemianowskiego.

Czytaj także:

Nie będzie pieniędzy dla Ruchu Chorzów. Radni miasta czują się lekceważeni

W swoim wystąpieniu prezes Siemianowski ma mówić m.in. o dotychczasowej współpracy klubu i miasta. - W odbudowę Ruchu zaangażowanych jest mnóstwo osób, firm i instytucji. Kluczową rolę w tym procesie odgrywa Miasto Chorzów, jako strategiczny Partner, co przedstawiciele Klubu zawsze podkreślają w przekazach medialnych – czytamy w prezentacji przygotowanej dla radnych. Jest tam także mowa o działaniach klubu promujących Chorzów i zaangażowaniu w liczne przedsięwzięcia organizowane przez miasto.

- Liczymy, że relacje Klubu z Miastem będą jeszcze bardziej owocne w nowym, 2022 roku – głosi prezentacja.

Czy na czwartkowej sesji radni będą decydować o przeznaczeniu 1,8 mln zł na zakup kolejnych akcji Ruchu Chorzów? Zapytaliśmy o to Kamila Nowaka, rzecznika prasowego Urzędu Miasta Chorzów.

- Z posiadanych informacji wynika, że w przedmiotowej sprawie nic się nie zmieniło: Decyzję o wsparciu Ruchu Chorzów radni uzależniają od obecności prezesa Ruchu Chorzów i pogłębionej informacji o sytuacji, w której Ruch aktualnie się znajduje – odpowiedział rzecznik.

Po wystąpieniu prezesa Siemianowskiego w porządku obrad sesji zaplanowano punkt „Zmiany w porządku obrad”. Wtedy może zostać wprowadzony projekt uchwały dotyczący pieniędzy dla Ruchu Chorzów.

Bez pieniędzy od miasta dalsze funkcjonowanie Ruchu Chorzów stanie pod dużym znakiem zapytania

Środki z budżetu miasta to dla klubu być, albo nie być. Jak mówi Tomasz Ferens, rzecznik prasowy Ruchu Chorzów, bez tych pieniędzy pod dużym znakiem zapytania stanie jego dalsze funkcjonowanie. - Powstanie deficyt w budżecie, który sprawi, że klub będzie musiał mocno ograniczyć działalność i projekt odbudowy Ruchu Chorzów zostanie zahamowany. Będzie to oznaczać natychmiastowe cięcia na wszystkich polach – sportowych i organizacyjnych. Nie będzie nas więc stać, żeby grać o awans – podkreśla.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon