„Czarna manifestacja” kibiców Ruchu Chorzów. Chcą nowego stadionu

Awans jest. Stadionu nie ma. I nie wiadomo kiedy będzie. A nawet… czy będzie! Kibice Ruchu Chorzów zapowiadają „czarną manifestację”, by upomnieć się o budowę nowej areny dla Niebieskich.

fot. UM Chorzów/wizualizacja nowego stadionu Ruchu Chorzów
Wizualizacja nowego stadionu Ruchu Chorzów

Ruch Chorzów awansował do 1. ligi. To kolejny krok w odbudowie potęgi Niebieskich. Jednak, by klub mógł myśleć o powrocie do Ekstraklasy, musi mieć nowy stadion. Stadion, który obiecywany jest już od ponad 10 lat! Chcą o tym przypomnieć kibice Niebieskich, którzy na kolejną niedzielę, 12 czerwca 2022 r., zapowiedzieli „czarną manifestację” na skrzyżowaniu ulic Wolności i Chrobrego. Początek o godz. 17.00.

- Obecność każdego kibica Ruchu obowiązkowa, ubieramy się na czarno. Poruszać będziemy sprawę kłamstw i niespełnionych obietnic Kotali i jego ludzi Michalika, Kołodzieja, Ciężkowskiego oraz radnych miasta – pisze w mediach społecznościowych Szymon Michałek, jeden z liderów kibiców Niebieskich i twórca sektora rodzinnego na stadionie Ruchu Chorzów.

Czy bez nowego stadionu Ruch Chorzów może wrócić do Ekstraklasy?

O nowy stadion i powrót do Ekstraklasy pytaliśmy prezesa Ruchu Chorzów, Seweryna Siemianowskiego. W wywiadzie, którego udzielił dwa miesiące temu portalowi ŚLĄZAG, mówił, że awans do Ekstraklasy bez nowego stadionu to nie będzie „szczyt standardu”.

- Można zrobić awans do Ekstraklasy na starym stadionie i też będzie to tylko połowiczny sukces. Pełny sukces będzie wtedy, kiedy będzie i awans do Ekstraklasy i nowy stadion. Najlepiej żeby się to zbiegło w czasie – podkreślił prezes Ruchu Chorzów.

Seweryn Siemianowski dodał, że to nie jest coś nieosiągalnego czy niemożliwego, choć jest to „bardzo trudne w dzisiejszych czasach”.

Seweryn Siemianowski prezes Ruchu Chorzów

Może Cię zainteresować:

Seweryn Siemianowski, prezes Ruchu Chorzów o... stonodze, czapli i długach klubu. „Wyciągamy wnioski z błędów, które były popełniane wcześniej”

Autor: Maciej Poloczek

08/04/2022

Ruch Chorzów

Może Cię zainteresować:

Kiedy rusza sezon 1. ligi? Jest ramowy terminarz

Autor: Maciej Poloczek

31/05/2022

Jarosław Skrobacz i Seweryn Siemianowski

Może Cię zainteresować:

Zwycięski sztab zostaje na Cichej. W Ruchu Chorzów na pewno będą wzmocnienia

Autor: Maciej Poloczek

01/06/2022

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon