Co z tężnią solankową w Chorzowie? Działa, ale nie całkiem

Tężnia solankowa na Placu Hutników w Chorzowie działa, ale… nie w pełni. Owszem solanka spływa po tarninie, ale nie kręci się ogromne koło tężni. Co się stało?

Chorzów tężnia solankowa

Co z tężnią solankową na Placu Hutników? Dlaczego nie działa? Pytają nasi czytelnicy. My zapytaliśmy więc urzędników. Twierdzą, że tężnia działa „w swoim zasadniczym zakresie”. Co więc jest nie tak?

- Brak efektu obrotu kół spowodowany jest awarią pompy zasilającej przelew solanki w koła. Wykonawca w ramach gwarancji zdemontował ją w celu naprawy w serwisie, ale w ciągu najbliższych dni powinna wrócić na swoje miejsce – tłumaczy Tomasz Breguła z Urzędu Miasta w Chorzowie.

Przypomnijmy, że chorzowska tężnia została uruchomiona w czerwcu 2020 r., choć miała być gotowa osiem miesięcy wcześniej. Opóźnienie w inwestycji doprowadziły do konfliktu miasta i wykonawcy, a sprawa zakończyła się sądzie.

Miasto przegrało i musiało oddać wykonawcy ponad pół miliona złotych. Budowa tężni, wraz z rewitalizacją skweru na Placu Hutników, kosztowała pond 5 mln złotych.

Chorzów Tężnia na Placu Hutników

Może Cię zainteresować:

Chorzów przegrał w sądzie z wykonawcą tężni

Autor: Maciej Poloczek

20/07/2021

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon