Ciąg dalszy utrudnień na DTŚ w Chorzowie. Choć najpierw ułatwienie

Od ponad miesiąca w Chorzowie trwa remont kładek nad Drogową Trasą Średnicową, w okolicy stadionu Ruchu Chorzów. Prace u góry powodują utrudnienia na dole, a teraz wchodzą w kolejny etap. Więc znów będą korki.

fot. Google
Kładki nad DTŚ

Najpierw jednak dobra wiadomość. Zakończył etap prac związany z remontem kładek nad jezdnią DTŚ w kierunku Gliwic. Jak podał Miejski Zarządu Ulic i Mostów w Chorzowie w piątek, 4 listopada 2022 r., w godzinach popołudniowych otwarty zostanie zjazd na średnicówkę z al. BoWiD, który był zamknięty od 10 października. Usunięte zostanie także zwężenie jezdni na tym kierunku.

Wyłączą dwa pasy DTŚ w Chorzowie

Przez najbliższy weekend przejazd DTŚ w Chorzowie będzie więc bezproblemowy, ale tyko przez weekend. W poniedziałek, 7 listopada 2022 r., rozpocznie się kolejny etap remontu kładek.

- Ze względu na zakres prowadzonych prac konieczne będzie wyłączenie z ruchu pojazdów dwóch prawych pasów na jezdni DTŚ prowadzącej w kierunku Katowic (na odcinku między węzłem z ul. Dąbrowskiego i węzłem z al. BoWiD) – informuje chorzowski MZUiM.

Remont kładek dla pieszych nad DTŚ w Chorzowie rozpoczął się 26 września 2022 r. Jak zapewniają w MZUiM Chorzów zakończenie prac i przywrócenia stałej organizacji ruchu planowane jest do 21 listopada 2022 r.

Chorzów Wszystkich Świętych na drogach

Może Cię zainteresować:

Pięć dni na chorzowskich drogach. Policja podsumowuje Wszystkich Świętych

Autor: Maciej Poloczek

03/11/2022

Bieg Dwóch Szybów

Może Cię zainteresować:

Bieg Dwóch Szybów. Utrudnienia w ruchu

Autor: Maciej Poloczek

03/11/2022

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon