Pięć dni na chorzowskich drogach. Policja podsumowuje Wszystkich Świętych

Przekroczenia prędkości, kolizje i wypadek oraz nietrzeźwi za kółkiem - jeden z nich uciekał… pieszo. Tak, w podsumowaniu policji, wyglądało ostatnich pięć dni na chorzowskich drogach.

Od 28 października do 2 listopada 2022 r. w Chorzowie doszło do 11 kolizji, w których nikt nie odniósł obrażeń. Miał też miejsce jeden wypadek drogowy – w środę, 2 listopada, na ul. Armii Krajowej 72-letni kierowca z Rudy Śląskiej potrącił pieszego, który wysiadał z tramwaju. Poszkodowany 18-latek z Bytomia z urazem nogi trafił do szpitala. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy, będzie też odpowiadał przed sądem.

Nietrzeźwy kierowca z Chorzowa uciekał… pieszo

Policjanci z chorzowskiej drogówki ujawnili 209 wykroczeń, z czego 110 dotyczyło przekraczania dopuszczalnej prędkości. Zatrzymali ponadto 5 osób, które wsiadło za kierownicę, choć zdecydowanie powinni pójść pieszo lub skorzystać z komunikacji miejskiej.

- Trzy osoby były pod wpływem alkoholu, jedna z nich znajdowała się pod wpływem substancji psychoaktywnych. Ostatni nieodpowiedzialny kierujący posiadał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Jeden z nietrzeźwych kierujących na widok kontrolujących policjantów, zjechał swoim Audi na chodnik i próbował ucieczki pieszo – informują policjanci z Chorzowa.

Po krótkim pościgu uciekający pieszo kierowca został zatrzymany, gdy próbował przeskoczyć przez płot na teren ogródków działkowych. Z kolei mężczyzna, który kierował pod wpływem narkotyków miał w samochodzie marihuanę. Całą piątkę zatrzymanych czeka teraz sąd.

W rejonie chorzowskich cmentarzy, poza kilkoma zgłoszeniami dotyczącymi utrudnień przejazdu, obchody Wszystkich Świętych przebiegały spokojnie – dodają mundurowi z Chorzowa.

Miasto w tym czasie zabezpieczali policjanci z drogówki, prewencji, kryminalni oraz strażnicy miejscy. Podobnie jak w ubiegłych latach wspierani byli przez Młodzieżową Służbę Ruchu Drogowego, którą tworzą uczniowie z II Liceum Ogólnokształcącego w Chorzowie.

Akcja CBŚP przeciw Psychofans 12

Może Cię zainteresować:

Gigantyczna akcja policji. Zatrzymano kilkudziesięciu członków „Psychofans”

Autor: Redakcja

28/10/2022

Chorzów poszukiwane za kradzież

Może Cię zainteresować:

Poszukiwane dwie kobiety podejrzewane o kradzież w Chorzowie

Autor: Redakcja

26/10/2022

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon