Chorzowskie schronisko dla zwierząt potrzebuje słomy do ogrzania bud dla psów

Budy psów w chorzowskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt są ocieplone, ale prawdziwe ciepło daje słoma. Tej zaczyna brakować, więc schronisko apeluje o pomoc. - Każda wiązanka jest na wagę złota – podkreślają w schronisku.

fot. FB/Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Chorzowie
Chorzów Schronisko dla zwierząt

W okresie jesienno-zimowym słoma w chorzowski schronisku schodzi w zawrotnym tempie. Wilgotną trzeba wyrzucać i zastępować ją suchą. Dodatkowo część psów wykopuje ją poza budę i – jak tłumaczą w schronisku – jest ona zamiatana razem z odchodami z kojców oraz spod nich. Częste wymiany słomy powodują, że w magazynie schroniska zaczyna jej brakować.

- Budy naszych psiaków są ocieplone, zabezpieczone przed zamakaniem, jednak to słoma daje prawdziwe ciepło. Prosimy, każda wiązanka jest na wagę złota – apelują w chorzowskim schronisku.

Słomę można dostarczyć do schroniska osobiście lub wysłać paczką czy kurierem (adres poniżej). - Jeżeli ktoś chciałby zorganizować jakiś większy transport, to prosimy o informację wcześniej, w celu ułatwienia drogi do magazynu – dodają w schronisku.

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Chorzowie
ul. Opolska 36
41-500 Chorzów
tel. 32 249 84 52

Zbiórka na Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Chorzowie

Może Cię zainteresować:

Zbiórka na Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Chorzowie

Autor: Maciej Poloczek

16/11/2022

Pirat

Może Cię zainteresować:

Koty z chorzowskiego schroniska czekają na nowy dom. Zobacz ich zdjęcia

Autor: Redakcja

30/12/2021

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon