Zbiórka na Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Chorzowie

W chorzowskim schronisku opiekę znalazło wiele starszych i schorowanych zwierząt, ale przez wzrost cen mogą ją stracić. Inflacja dobija placówkę, więc prowadzące ją Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami uruchomiło zbiórkę internetową. - Pomóżcie nam pomagać – apelują wolontariusze ze schroniska.

Zbiórka na Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Chorzowie

Do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Chorzowie każdego roku trafia około 1500 zwierząt. Wolontariusze zapewniają im nie tylko dach nad głową i pełną miskę, ale także niezbędną opiekę weterynaryjną.

- Do naszego schroniska często trafiają zwierzęta z różnego rodzaju urazami, czy też chorobami lub po prostu stare i schorowane... Wymagają one specjalistycznej opieki - od karmy zaczynając, poprzez leki, czasami aż do zabiegów operacyjnych – tłumaczą w schronisku.

„Pomóżcie nam pomagać”

To kosztuje, a inflacja nie omija takich miejsc jak chorzowskie schronisko! Utrzymanie placówki jest coraz bardziej kosztowne, a ten rok jest jednym z trudniejszych. Wolontariusze apelują o pomoc w pokryciu rosnących kosztów utrzymania i leczenia zwierzęcych seniorów.

- Zbieramy na stare, chore i ranne zwierzęta trafiające naszego schroniska. Fundusze pozyskane ze zbiórki przeznaczane będą na bieżące potrzeby tych najbardziej poszkodowanych istotek przebywających pod naszą opieką – piszą pracownicy schroniska.

Chorzowskie schronisko można wesprzeć finansowo poprzez zbiórkę w serwisie pomogam.pl.

Koty w Teatrze Rozrywki próby

Może Cię zainteresować:

"Koty" po raz pierwszy i zbiórka na rzecz schroniska dla zwierząt

Autor: Maciej Poloczek

25/04/2022

Chorzów Schronisko dla zwierząt potrzebuje pomocy

Może Cię zainteresować:

Schronisko Fundacji S.O.S. dla Zwierząt w Chorzowie potrzebuje pomocy

Autor: Maciej Poloczek

02/02/2022

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon