Chorzowski skansen zaprasza seniorów

W sobotę, 1 października, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. Z tej okazji chorzowski skansen przygotował promocję dla seniorów.

fot. FB/Muzeum "Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie"
Chorzów skansen

Osoby posiadające Śląską Kartę Seniora mogą kupić bilet do skansenu w specjalne cenie 5 zł, a emeryci bilet ulgowy za 10 zł. Z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych w najbliższy weekend każdy senior, który odwiedzi Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie” otrzyma w kasie pamiątkową kartkę pocztową przedstawiającą ostatni sprowadzony do skansenu obiekt, czyli Kościół z Bobrka.

Pocztówka będzie jednocześnie kuponem promocyjnym, który 1 października można wykorzystać w „Karczmie u Brożka”. Przy zakupie kawy lub herbaty każdy senior otrzyma gratis porcję kołocza (do wyboru: z serem, z makiem, z jabłkiem).

- Seniorzy licznie odwiedzają skansen i biorą aktywny udział w naszych imprezach. Szczególnie cieszy widok wycieczki kilku pokoleń, kiedy ekspozycję zwiedzają dziadkowie z wnukami, pokazując im świat miniony z własnej, osobistej perspektywy. Taka podróż w czasie służy budowaniu relacji i niezapomnianych wspomnień - mówi Paulina Cius-Górska p.o. dyrektora Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”.

Skansen dla seniorów

Chorzowski skansen to blisko 80 zabytkowych obiektów rozmieszczonych na 24 hektarach parku w środku aglomeracji górnośląskiej. Przez cały obszar ekspozycji prowadzi asfaltowa, wygodna aleja z niewielkimi wzniesieniami, które można łatwo pokonać. Pełen jest urokliwych miejsc i zakamarków z wygodnymi ławeczkami, na których można przysiąść i odpocząć.

Z myślą o osobach starszych i tych którzy mają problemy z chodzeniem, a chciałyby wygodnie zwiedzić ekspozycję, muzeum zakupiło wózek inwalidzki. Można go bezpłatnie wypożyczyć w recepcji budynku administracyjnego.

- Dla seniorów proponujemy zwiedzanie z przewodnikiem, który dostosuje sposób oprowadzania do ich oczekiwań – dodaje dyrektor Cius–Górska.

Na usługi przewodnika można się zapisać w Dziale Edukacji, pod nr tel. 32 241 07 18 wew. 204. Grupy zorganizowane mogą także skorzystać z oferty spotkania przy kręgach ogniskowych.

Paulina Cius Górska nowa dyrektor skansenu w Chorzowie

Może Cię zainteresować:

Chorzowski skansen ma nowego dyrektora

Autor: Maciej Poloczek

19/09/2022

Chorzów skansen

Może Cię zainteresować:

Nowy cennik biletów w chorzowskim skansenie. Od 1 kwietnia będzie drożej

Autor: Maciej Poloczek

30/03/2022

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon