Chorzowski policjant po służbie ratował chorego mężczyznę

Dyżurny chorzowskiej komendy policji, mł. asp. Krzysztof Korecki, wykazał się czujnością i zaangażowaniem po służbie. Ruszył z pomocą kierowcy, który miał atak padaczki.

Policjant z Chorzowa ratowal kierowce

Chorzowski mundurowy w poniedziałek, 4 marca 2024 r., przejeżdżał przez jedną z miejsowości w Małopolsce. W pewnym momencie jadący przed nim Fiat zatrzymał się na środku pasa ruchu. Gdy mł. asp. Krzysztof Korecki omijał pojazd zauważył, że jego kierowca ma objawy ataku epilepsji (padaczki).

- Natychmiast ruszył z pomocą i wspólnie z innymi osobami rozpoczął udzielanie pierwszej pomocy. Gdy mężczyzna odzyskał świadomość, był zdezorientowany i bardzo nerwowy. Dopiero po przyjeździe na miejsce zespołu ratownictwa medycznego się uspokoił – informuje mł. asp. Karol Kolaczek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie.

Na miejsce przybył także patrol miejscowej policji. Mundurowi ustalili, że mężczyzna w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę, ponieważ posiada cofnięte uprawnienia na wszystkie kategorie prawa jazdy.

Nowy komendant chorzowskiej dwójki 1

Może Cię zainteresować:

Nowy komendant chorzowskiej „dwójki”, czyli komisariatu policji w centrum miasta

Autor: Redakcja

22/02/2024

Zatrzymano włamywaczy z Chorzowa

Może Cię zainteresować:

Zatrzymano włamywaczy z Chorzowa. Okradali mieszkania w całym woj. śląskim

Autor: Redakcja

20/02/2024

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon