Chorzowska tężnia szuka patrona. To jedna z aukcji WOŚP

W niedzielę, 30 stycznia 2022 r., odbędzie się 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To oczywiście zbiórka pieniędzy oraz różnego rodzaju wydarzenia, koncerty i internetowe aukcje, które już trwają. Na sprzedaż wystawiona została m.in. tężnia solankowa w Chorzowie – można na rok wybrać jej patrona.

Chorzów tężnia

Tężnia solankowa na Placu Hutników w Chorzowie została udostępniona mieszkańcom w czerwcu 2020 roku, ale do tej pory pozostaje bezimienna. Teraz zyska swojego patrona, którym może zostać każdy. Wskaże go osoba lub instytucja, która zaoferuje najwyższą kwotę w ramach aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

- Tężnia może zostać nazwana nazwiskiem osoby żyjącej lub postaci historycznej, albo nazwa przedsiębiorstwa. Przez rok o patronie będzie informowała specjalna tabliczka, która stanie na Placu Hutników – czytamy w opisie aukcji.

Aukcja to wspólna inicjatywa Urzędu Miasta Chorzów i chorzowskiego sztabu WOŚP. Pomysłodawcy zapewniają, że tężnia to jedno z ulubionych miejsc chorzowian i to świetna lokalizacja swojego biznesu czy instytucji lub upamiętnienia ważnej osoby. W poniedziałek, 24 stycznia 2022 r., cena oferowana za wskazanie patrona tężni wynosiła ponad 5 tys. zł.

Czytaj także:

Chorzów gra z orkiestrą. 30. finał WOŚP

30. finał WOŚP w Chorzowie

Chorzowski finał WOŚP 2022 rozpocznie się już w sobotę, 29 stycznia. Tego dnia obędą się sztafeta pływacka oraz rajd rowerowy. W niedzielę, 30 stycznia, chorzowski sztab WOŚP organizuje trzy biegi, a na rynku od godz. 14.00 do 20.00 odbywać się będą koncerty i artystyczne występy. O godz. 20.00 zostanie tam wypuszczone światełko do nieba.

W tym roku orkiestra gra pod hasłem „Przejrzyj na oczy!”. Podczas finału WOŚP, zbierane będą pieniądze na szeroko pojętą okulistykę dziecięcą i będzie to pierwsza zbiórka, która ma zapewnić najwyższe standardy diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon