Chorzowska Dycha 2022. MORiS przedstawił trasę biegu

W niedzielę, 24 kwietnia 2022 r., odbędzie się trzecia edycja biegu „Chorzowska Dycha”. Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu zaprezentował trasę biegu. Którędy poprowadzi?

fot. FB/MORiS Chorzów
Chorzowska Dycha

Pierwsza edycja „Chorzowskiej Dychy” odbyła się w 2019 r. Zawodnicy przebiegli wtedy trasę przez centrum miasta. Start był na Rynku, a meta na Stadionie Miejskim przy ul. Lompy. Po roku przerwy, spowodowanej pandemią koronawirusa, w październiku 2021 r. zorganizowano kolejny bieg, którego trasa prowadziła ulicami Chorzowa Batorego.

„Chorzowska Dycha” na trasie Szyb Prezydent – Dolina Górnika

Tegoroczną edycję biegu zaplanowano na niedzielę, 24 kwietnia. Zawodnicy wystartują o godz. 11.00 sprzed Szybu Prezydent, a meta będzie w Doliny Górnika. Dziesięciokilometrowa trasa poprowadzi m.in. ulicami: Rycerską, Kadecką, Bojarskiego, Kasprowicza, Poznańską, Legnicką, Wiejską, Główną i Rębaczy.

- Ze względu na oddalone od siebie w tym roku punkty mety i startu oraz ograniczone możliwości komunikacyjne z Doliny Górnika postanowiliśmy zorganizować dla biegaczy busa, którym po biegu będą mogli wrócić na miejsce startu. Przejazd busem będzie bezpłatny – podał chorzowski MORiS.

Uczestnicy biegu sklasyfikowani zostaną w kategoriach OPEN Kobiet i Mężczyzna oraz Chorzowianin/Chorzowianka. Przygotowano 300 numerów startowych, a każdy zawodnik otrzyma pamiątkowy medal, gadżet, kupon rabatowy do Sklepu Biegacza oraz posiłek regeneracyjny na mecie. Najlepsi oprócz nagród rzeczowych otrzymają również pamiątkowe statuetki.

Chorzowska Dycha - trasa biegu
Chorzowska Dycha - trasa biegu. Fot. Google

Zapisy przez formularz internetowy trwają do 18 kwietnia – koszt pakietu to 40 zł. Przy zapisie w dniu biegu w biurze zawodów – 50 zł.

Chorzowska Dycha

Może Cię zainteresować:

„Chorzowska Dycha” po raz trzeci. Gdzie tym razem poprowadzi trasa biegu?

Autor: Maciej Poloczek

17/03/2022

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon