„Chorzowska Dycha” po raz trzeci. Gdzie tym razem poprowadzi trasa biegu?

Dziesięć kilometrów ulicami Chorzowa, czyli Chorzowska Dycha. Kolejna edycja biegu odbędzie się za miesiąc, 24 kwietnia 2022 r. Pierwszy bieg prowadził przez centrum miasta, a kolejny przez Chorzów Batory. Jaką trasę zaplanowano tym razem?

fot. FB/MORiS Chorzów
Chorzowska Dycha

Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Chorzowie podał pierwsze informacje dotyczące tegorocznej edycji „Chorzowskiej Dychy”. Uliczny bieg zaplanowano na niedzielę, 24 kwietnia. O godz. 11.00 zawodnicy wystartują spod Szybu Prezydent, a 10-kilometrowa trasa poprowadzi do Doliny Górnika.

- Tegoroczna trasa jest zdecydowanie mniej kręta od zeszłorocznej. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku biegaliśmy ulicami Chorzowa Batorego. Mamy nadzieję, że zmiana ta urozmaici nasze wydarzenie i przypadnie do gustu miłośnikom biegania – czytamy na stronie chorzowskiego MORiS-u.

Zapisy na bieg prowadzone są przez formularz internetowy na stronie MORiS-u. Koszt wpisowego będzie rósł:

  • 30 zł – przy zapisie do 23 marca
  • 40 zł – przy zapisie od 24 marca do 18 kwietnia
  • 50 zł – przy zapisie w dniu biegu w biurze zawodów – max 50 miejsc

Przygotowano 300 numerów startowych. - Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal, gadżet, kupon rabatowy do Sklepu Biegacza oraz posiłek regeneracyjny na mecie, a dla najlepszych – oprócz nagród rzeczowych również pamiątkowe statuetki – zaznaczają w MORiS. Tak, jak poprzednich edycjach uczestnicy biegu zostaną sklasyfikowani z kategorii OPEN kobiet i mężczyzn oraz w kategoriach chorzowianka i chorzowianin.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon