Chorzowscy radni znów decydowali o budowie osiedla przy Parku Śląskim

Chorzowscy radni po raz kolejny w ciągu dwóch tygodni zajmowali się sprawą budowy osiedla mieszkaniowego przy Parku Śląskim. Choć wcześniej odrzucili wniosek dewelopera o ustalenie lokalizacji inwestycji, to teraz musieli głosować jeszcze raz w sprawie odmowy lokalizacji inwestycji mieszkaniowej.

Green park silesia

Sprawa budowy osiedla przy ul. Targowej 4 w Chorzowie, na terenach po byłym Ośrodku Postępu Technicznego ciągnie się już od trzech lat. Mieszkania przy Parku Śląskim chciała budować spółka Green Park Silesia. Nie pozawala na to jednak plan zagospodarowania przestrzennego, który przewiduje na tym terenie jedynie usługi. Jest jednak furtka, którą daje uchwalona przez PiS tzw. ustawa deweloperska. Na inwestycje musi się jednak zgodzić Rada Miasta.

Spółka Green Park Silesia trzy razy składała wniosek w sprawie budowy osiedla

Chorzowscy radni pierwszy raz zajmowali się wnioskiem dewelopera w grudniu 2018 r. Wtedy nie zgodzili się na lokalizację osiedla mieszkaniowego przy ul. Targowej 4. Kolejny raz wniosek spółki Green Park Silesia trafił na sesję Rady Miasta w listopadzie ubiegłego roku i tym razem większość radnych była za taką inwestycją przy Parku Śląskim. Ta uchwała została jednak uchylona przez nadzór prawny wojewody.

Deweloper w marcu 2021 r. złożył więc kolejny wniosek o ustalenie lokalizacji inwestycji, który uwzględniał uwagi nadzoru wojewody. Chorzowscy radni zajęli się nim na sesji 27 maja 2021 r. i tym razem większość chorzowskich radnych była przeciw tej inwestycji. To jednak nie wystarczyło, bo zgodnie z przepisami radni musieli teraz głosować nad uchwałą „w sprawie odmowy lokalizacji inwestycji mieszkaniowej przy ul. Targowej 4 w Chorzowie”.

Cześć radnych zmieniło zdanie w sprawie budowy osiedla

Większość chorzowskich radnych na sesji 7 czerwca 2021 r. poparła tę uchwałę i była przeciw budowie osiedla przy Parku Śląskim. Co ciekawe w ciągu niecałych dwóch tygodni niektórzy z nich zmienili zdanie. W pierwszym głosowaniu za lokalizacją tej inwestycji byli m.in. Krzysztof Łazikiewicz i Marek Otte, którzy tym razem wstrzymali się od głosu. Z kolei Klaudiusz Sevkowic 27 maja wstrzymał się od głosu, a tym razem był przeciw odmowie lokalizacji takiej inwestycji.

Wydaje się, że plany spółki Green Park Silesia dotyczące budowy osiedle mieszkaniowego obok Parku Śląskiego ostatecznie nie zostaną zrealizowane. Na działce przy ul. Targowej 4 w Chorzowie może jednak zostać zrealizowana inna inwestycja. We wrześniu 2020 r. wydana została zgodna na budowę czterech budynków „o podstawowej funkcji usługowej (aparthotelu) i uzupełniającej funkcji mieszkalnej”. Inwestorem w tym przypadku ma być spółka Xenakis Development ze Świętochłowic powiązana ze spółką Green Park Silesia.

fot. Green Park Silesia/wizualizacja osiedla

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon