Kolejne prace drogowe w centrum Chorzowa. Zamknięto skrzyżowanie

W poniedziałek, 20 listopada 2023 r., rozpoczął się trzeci etap przebudowy ul. Truchana w centrum Chorzowa – informują w Miejskim Zarządzie Ulic i Mostów. Oznacza to kolejne utrudnienia w ruchu.

Przebudowa ul. Truchana w centrum Chorzowa rozpoczęła się na początku czerwca 2023 r. Teraz prace weszły w trzeci etap, co oznacza zamknięcie dla ruchu skrzyżowania ulic Truchana i Żeromskiego. Jak informują w MZUiM w dniach 20-22 listopada 2023 r. dojazd do ul. Żeromskiego będzie się odbywał tymczasowo otwartym odcinkiem ul. Truchana oraz ul. Chrobrego i ul. Mielęckiego.

- Dodatkowo przez cały okres prowadzenia prac na odcinku od skrzyżowania z ul. Sienkiewicza do skrzyżowania z ul. Żeromskiego wystąpią utrudnienia w ruchu z uwagi na wprowadzenie ruchu wahadłowego pojazdów na zawężonych odcinkach jezdni. Zakończenie III etapu prac planowane jest na koniec lutego 2024 r. – dodają w MZUiM.

Kiedy się zakończy przebudowa ul. Truchana w Chorzowie?

Umowa na przebudowę ul. Truchana w Chorzowie opiewa na kwotę ponad 11,9 mln zł. Wykonawcą prac jest spółka Silesia Invest z Gliwic, która w przetargu zaproponowała najniższą cenę. Zgodnie z umową całość prac powinna się zakończyć do 31 lipca 2024 r.

Z ul. Tuchana zniknie charakterystyczna cegła klinkierowa (choć nie całkiem). Jezdnia ma być z nawierzchni bitumicznej, ale przy przejściach dla pieszych będą wyniesione wyspy z odzyskanej cegły. Na chodnikach mają został położone granitowe płyty. Zaplanowano blisko 80 miejsc postojowych dla samochodów osobowych.

Zmodernizowane ma być także uliczne oświetlenie. W projekcie zagospodarowania terenu wymieniono również nowe ławki stalowe i kosze na śmieci. Będą też nowe nasadzenia: róże kolumnowe, jarzęby turyndzkie i buki pospolite.

Rusza przebudowa kolejnej ulicy w centrum Chorzowa

Może Cię zainteresować:

Rusza przebudowa kolejnej ulicy w centrum Chorzowa

Autor: Maciej Poloczek

02/06/2023

Chorzów dawny dworzec

Może Cię zainteresować:

Był w Chorzowie piękny dworzec. Dziś jest nieużywana blaszana buda

Autor: Maciej Poloczek

13/11/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon