Kolejny etap prac na ul. Katowickiej w Chorzowie. Będą zmiany w organizacji ruchu

W środę, 3 stycznia 2024 r., rozpocznie się kolejny etap prac związanych z przebudową ul. Katowickiej w Chorzowie – informują w Miejskim Zarządzie Ulic i Mostów. Oznacza to zmiany w organizacji ruchu.

Przebudowa ul. Katowickiej w Chorzowie (DK79), na odcinku od estakady do u. 3 Maja, trwa już ponad rok. Prace rozpoczęły się w grudniu 2022 r., a teraz wchodzą w kolejny etap. W związku z tym w środę, 3 stycznia 2024 r., zamknięty dla ruchu zostanie fragment ul. Metalowców, wraz ze skrzyżowaniem z ul. Katowicką.

- Dojazd do ul. Metalowców oraz wyjazd na ul. Katowicką będzie się odbywał nowo wybudowanym odcinkiem drogi, który zostanie połączony z ul. Katowicką na wysokości skrzyżowania z ul. Krakusa. Zakończenie tego etapu prac planowane jest na koniec września 2024 r. – informują w Miejskim Zarządzie Ulic i Mostów w Chorzowie.

Przebudowa ul. Katowickiej ma się zakończyć w grudniu 2024 r. Czy termin zostanie dotrzymany?

W ramach trwającej przebudowy ul. Katowickiej zaplanowano m.in. przebudowę dwóch skrzyżowań z sygnalizacją świetlną, budowę chodników, przejścia podziemnego, parkingów i ścieżki rowerowej. Przebudowywane jest także torowisko tramwajowe, a w rejonie ulic Metalowców i Krakusa powstanie zintegrowany przystanek „Królewska Huta”.

Koszt inwestycji to blisko 45 mln zł, a głównym wykonawcą jest firma Silesia Invest. Zakończenie wszystkich prac planowane było na grudzień 2024 r., ale mając w pamięci przebudowę ul. 3 Maja, za którą także była odpowiedzialna firma Silesia Invest, można się spodziewać opóźnienia.

Chorzów Przebudowa ul Katowickiej

Może Cię zainteresować:

Pierwsze opóźnienia przy przebudowie ul. Katowickiej w Chorzowie. Będzie powtórka z ul. 3 Maja?

Autor: Maciej Poloczek

09/02/2023

Chorzów Katowicka Metalowców przebudowa

Może Cię zainteresować:

Nowy węzeł komunikacyjny przy ul. Katowickiej i Metalowców. Jak będzie wyglądać?

Autor: Maciej Poloczek

02/11/2021

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon