Chorzów obejmie kolejne akcje Ruchu Chorzów

Miasto Chorzów obejmie kolejne akcje Ruchu Chorzów. Pieniądze, które trafią na Cichą mają zrekompensować klubowi koszty wynajmu stadionów w Gliwicach i Śląskiego.

Umowę, na mocy której miasto obejmie udziały w Ruchu Chorzów o wartości 1,6 mln zł podpisano w środę, 28 lutego 2024 r. Jak podkreślają w chorzowskim Urzędzie Miasta pieniądze jeszcze w tym tygodniu wpłyną na konto klubu.

- Środki te pozwolą zrekompensować klubowi koszty wynajmu obiektów zastępczych na mecze PKO BP Ekstraklasy – w Gliwicach oraz Stadionu Śląskiego – w okresie od lipca 2023 do lutego 2024 r. - informują na Cichej.

Jak podają miasto i klub w swoich komunikatach podczas spotkania, w którym wzięli udział: Marcin Michalik – wiceprezydent Chorzowa, Seweryn Siemianowski – prezes Ruchu Chorzów, Marcin Mańka - przewodniczący Rady Nadzorczej Ruchu Chorzów, Marcin Stokłosa - wiceprezes Ruchu Chorzów i Marek Godziński - pełnomocnik zarządu Ruchu Chorzów rozmawiano także o przyszłości Niebieskich i współpracy klubu z miastem. Szczegółów jednak nie podano.

Zgodnie z komunikatem wydanym 1 lutego 2024 r. przez zarząd spółki Ruch Chorzów miasto Chorzów dysponowało akcjami klubu o wartości 23 864 154 zł, co daje 34,4% udziału w kapitale zakładowym. Teraz udziały miasta wzrosną o kolejne 1,6 mln zł.

100 mln zł na stadion Ruchu Chorzów Odpowiedź ministerstwa

Może Cię zainteresować:

Co ze 100 mln zł na stadion Ruchu Chorzów? Jest odpowiedź ministerstwa

Autor: Maciej Poloczek

23/02/2024

Ruch Chorzów Soma Novothny

Może Cię zainteresować:

Ruch Chorzów ma nowego napastnika. To piłkarz z Węgier

Autor: Maciej Poloczek

22/02/2024

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon