Villa Reden z kolejną nagrodą. Zwyciężyła w konkursie Architect of the Year Awards 2021

Kolejny rok i kolejne nagrody dla czarnego apartamentowca z Chorzowa. Villa Reden wygrała konkurs Architect of the Year Awards 2021 organizowany przez portal The Architecture Community.

Villa Reden

O kolejnym wyróżnieniu dla Villi Reden poinformował jej projektant, Maciej Franta. Zaznaczył, że w uzasadnieniu tytułu Architect of the Year Awards 2021 dla pracowni Franta Group doceniono nagrody, które do tej pory zdobył projekt apartamentowca. A tych nie brakowało.

Nagrody dla Villi Reden z Chorzowa

Villa Reden z Chorzowa została m.in. uznana za najlepszy budynek mieszkaniowy Europy i Azji w 16. edycji konkursu Eurasian Prize. Budynek zdobył także wiele innych nagród, w tym: World Design Awards 2021, DNA Paris Design Awards, Iconic Awards 2021, Architecture MasterPrize 2021 czy European Property Awards, a ostatnio nagrodę specjalną w obszarze "excellent architecture" w konkursie German Design Awards. Ten czarny apartamentowiec został też, na bazie wyników Google, uznany przez portal Arkitera.com za najczęściej oglądany zagraniczny projekt architektoniczny.

Czytaj także:

O najbardziej nagradzanym budynku ostatniego roku i współczesnej architekturze – rozmowa z Maciejem Frantą

Villa Reden to luksusowy apartamentowiec zaprojektowany przez Macieja Frantę z Franta Group. Stoi przy ul. Lwowskiej na Górze Wyzwolenia (Redena) w Chorzowie. Został wkomponowany w otoczenie, a przede wszystkim w otaczające go drzewa. Budynek ma nieregularny kształt, który został dostosowany do kształtu działki. W środku jest także patio, które pozwala na doświetlenie wszystkich pomieszczeń apartamentowca. Mieści osiem mieszkań o powierzchni od 54 do 72 m kw (po 4 na każdej kondygnacji) i sąsiaduje m.in. z zabytkowym drewnianym kościołem św. Wawrzyńca, do którego nawiązuje swoją czarną fasadą.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon