„Błękitny ekoFest” w Parku Ślaskim. W sobotę rodzinny piknik ekologiczny

„Błękitny ekoFest” to rodzinny piknik, podczas którego można odkryć nowe sposoby dbania o naszą planetę. Zaplanowano m.in. atrakcje sportowe, inspirujące prezentacje i ciekawe wystawy .

fot. Park Śląski
Park slaski kregi taneczne

„Błękitny ekoFest. Sport – nauka – woda – powietrze” odbędzie się w najbliższą sobotę, 8 czerwca 2024 r., w godzinach 11.00 – 19.00, na Dużym Kręgu Tanecznym w Parku Śląskim. W ramach atrakcji sportowych zaplanowano m.in. zajęcia indoor cycling, jogi na świeżym powietrzu oraz pokazy karate. Dla najmłodszych przewidziano również animacje ruchowe oraz różnorodne zabawy.

Okazja do interaktywnego poznawania ekologii

- Część edukacyjna „Błękitnego ekoFestu” to okazja do interaktywnego poznawania ekologii. W programie znajdziesz wykłady, prezentacje i warsztaty, prowadzone przez doświadczonych ekspertów. Nauczysz się o ochronie wody i powietrza, o zrównoważonym rozwoju, zdrowiu i rozrywce. Dodatkową atrakcją będzie "Eksperymentarium" - miejsce, gdzie eksplorować będziesz tajniki środowiska naturalnego człowieka – informują organizatorzy pikniku.

Na miejscu będą także stoiska informacyjno-edukacyjnych prowadzonych przez różne instytucje i organizacje, które dzielą się wiedzą na temat naszego środowiska. Będzie również mini księgarnia z książkami o tematyce ekologicznej oraz klimatycznej.

Poza głównym programem, „Błękitny ekoFest” oferuje szereg dodatkowych atrakcji - od food trucków serwujących zdrowe potrawy po konkursy z nagrodami, pokazy ratownictwa medycznego i pożarowego oraz mini koncerty.

Chcesz mieć swoje drzewo w województwie śląskim?

- Za każdą osobę, która przyjdzie na nasze wydarzenie, posadzimy drzewo w jej imieniu. To oznacza, że każda osoba, która uczestniczy w naszym spotkaniu, będzie miała swoje drzewo w województwie śląskim. Dołącz do nas i bądź częścią tej wyjątkowej akcji, która wpisuje się w ramy unijnej Strategii Bioróżnorodności 2030 – dodają organizatorzy „Błękitnego ekoFestu”.

Głównym organizatorem wydarzenia jest Województwo Śląskie, a współorganizatorami Park Śląski, Stadion Śląski, Miasto Chorzów oraz Aplan Media.


Planetarium slaskie

Może Cię zainteresować:

Park Śląski oferuje Bilet Wspólny na sześć atrakcji. To oszczędność czasu i pieniędzy

Autor: Redakcja

04/06/2024

Park Śląski będzie miał nowy System Informacji Przestrzennej

Może Cię zainteresować:

Park Śląski będzie miał nowy System Informacji Przestrzennej

Autor: Maciej Poloczek

04/06/2024

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon