Będą dwa spotkania reprezentacji na Stadionie Śląskim? Jakie jest prawdopodobieństwo przeniesienia meczu z Moskwy do Chorzowa?

Piłkarska reprezentacja Polski 24 marca 2022 r. ma rozegrać pierwszy mecz barażowy o awans do finałów mistrzostw świata w Katarze. To spotkanie z Rosją w Moskwie. Czy w związku z napiętą sytuacją polityczną biało-czerwoni polecą do Moskwy? A może mecz zostanie przeniesiony na Stadion Śląski w Chorzowie?

fot. FB/Stadion Śląski
Stadion Śląski reprezentacja Polski

W poniedziałek, 21 lutego 2022 r., prezydent Rosji Władimir Putin podpisał dekret o uznaniu separatystycznych „republik ludowych”, Donieckiej i Ługańskiej, na wschodzie Ukrainy. To zaogniło napiętą sytuację polityczną pomiędzy Moskwą a krajami zachodu, a w Polsce pojawiły się pytania o najbliższy mecz piłkarskiej reprezentacji Polski z reprezentacją Rosji.

Minister sportu o meczy Polska - Rosja: Sankcje powinny objąć również rosyjski sport

Biało-czerwoni mają zagrać ze Sborną 24 marca 2022 r. w Moskwie. To pierwsze spotkanie barażowe o awans do finałów mistrzostw świata w Katarze. Głos w tej sprawie, na antenie Polskiego Radia 24, zabrał minister sportu Kamil Bortniczuk. - Będziemy zabiegać, żeby rozegrać ten mecz na terenie neutralnym. Jeżeli nie będzie na to zgody, to będziemy zastanawiać się, co robić. Uważam, że w takiej sytuacji polscy sportowcy do Rosji jechać nie powinni, ale to moje osobiste zdanie – powiedział minister.

- Nie mam wątpliwości, że sankcje powinny objąć również rosyjski sport, który Putin bezwzględnie wykorzystuje do celów politycznych – dodał Bortniczuk w mediach społecznościowych.

Mecz z Rosją na Stadionie Śląskim?

Pięć dni po spotkaniu w Moskwie reprezentacja Polski zagra na Stadionie Śląskim w Chorzowie ze Szwecją lub Czechami. Jeżeli biało-czerwoni wygrają z Rosją będzie to mecz decydujący o awansie na mundial. W związku z napiętą sytuacją polityczną pojawiły się głosy, że także mecz z Rosją mógłby zostać rozegrany na Stadionie Śląskim, ale jest to mało prawdopodobny scenariusz.

Czytaj także:

Jak podał portal sport.pl Polski Związek Piłki Nożnej planuje w tej sprawie wysłać oficjalne pismo do UEFA i wyrazić w nim swoje zaniepokojenie sytuacją do jakiej doprowadziła Rosja. Nie będzie w nim jednak sugerować przeniesienia meczu. Według portalu sport.tvp.pl przedstawiciel PZPN już na początku lutego usłyszał w UEFA i FIFA, że mecz mógłby zostać przeniesiony tylko wtedy, gdyby w Moskwie było niebezpiecznie. Jak nieoficjalnie dowiedziała się redakcja chorzowski.pl nikt z PZPN na razie nie pytał zarządzających Stadionem Śląskim o możliwość rozegrania meczu z Rosją w Chorzowie.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Stadion Śląski reprezentacja Polski

Polska już finale baraży o mundial?

Bieg Wiosenny w Parku Śląskim

Zapisy na Bieg Wiosenny 2022

Silesia marathon

Ruszyły zapisy na Silesia Marathon 2022

Dyrektor Stadionu Śląskiego na Gali Mistrzów Sportu

Stadion Śląski dostał nagrodę na gali, którą sam sponsorował

Irena Szewińska Polska ZSRR Chorzów 1967 r

Legendarna lekkoatletka na Stadionie Śląskim

Nordic walking

Nordic walking na Stadionie Śląskim. Zapisz się!

Stadion slaski silesia21

Lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy na Stadionie Śląskim