Biało-czerwoni wracają na Stadion Śląski. Piłkarska reprezentacja Polski znów zagra w Chorzowie

Piłkarska reprezentacja Polski wraca na Stadion Śląski. Biało-czerwoni zagrają w Kotle Czarownic 29 marca 2022 r. Będzie to finał baraży o awans na mundial w Katarze lub… spotkanie towarzyskie. Wszystko zależy od wcześniejszego spotkania Rosja – Polska.

fot. FB/Stadion Śląski
Stadion Śląski reprezentacja Polski

Pierwsze spotkanie barażowe o awans do mistrzostw świata w Katarze polska reprezentacja rozegra z Rosją, 24 marca 2022 r. na Łużnikach w Moskwie. Jeżeli wygrają, to na Stadionie Śląskim odbędzie się decydujący mecz o awans na mundial, a biało-czerwoni zmierzą się w Chorzowie 29 marca 2022 r. ze Szwecją lub Czechami. Jeżeli powinie im się noga, to z jedną z tych reprezentacji rozegrają jedynie mecz towarzyski.

Narodową kadrę do Chorzowa sprowadził koronawirus

Polski Związek Piłki Nożnej planował rozegranie tego meczu na Stadionie Narodowym w Warszawie, ale… znajduje się tam szpital tymczasowy. Rosnąca liczba zakażeń koronawirusem nie daje szans na to, by szpital został zlikwidowany, więc mecz musi się odbyć na innym stadionie. W grze był m.in. Chorzów, gdzie w ubiegłym tygodniu gościł prezes PZPN, Cezary Kulesza.

- Stanąłem na murawie. Zobaczyłem szatnie. Zwiedziłem strefę VIP i sale konferencyjne. To wszystko robi wrażenie. Widać, że te ostatnie prace remontowe i modernizacyjne były robione z głową i pomysłem, więc obiekt jest gotowy do przyjęcia reprezentacji Polski – mówił po wizycie prezes Kulesza.

Wtedy zaznaczył, że do roli organizatora spotkań z udziałem biało-czerwonych kandydują również inne miasta, ale w środę, 19 stycznia 2022 r., PZPN ostatecznie zdecydował, że najbliższy mecz w roli gospodarza piłkarska kadra rozegra na Stadionie Śląskim.

Na Stadionie Śląskim biało-czerwoni trzykrotnie awansowali na mundial

Marcowy mecz będzie 61. występem reprezentacji Polski na Stadionie Śląskim. Z dotychczasowych sześćdziesięciu spotkań 25 zakończyło się zwycięstwem biało-czerwonych, 17 przegranymi, a 18 remisem. W Kotle Czarownic biało-czerwoni już trzykrotnie awansowali do mistrzostw świata w piłce nożnej.

- Stadion Śląski nierozłącznie wiąże się z historią reprezentacji Polski i jej wieloma sukcesami. Rozgrywano na nim legendarne mecze, które na zawsze zapisały się w pamięci kibiców. Cieszę się, że nasza kadra wraca do Chorzowa i rozegra, w co mocno wierzę, decydujący mecz o awans na mistrzostwa świata – mówi prezes PZPN.

Mecz w Chorzowie odbędzie się zaledwie pięć dni po spotkaniu Rosja-Polska. Sprzedaż biletów rozpocznie się więc jeszcze przed starciem w Moskwie, a kupujący je kibice nie będą pewni jaki mecz zobaczą – decydujący o udziale w mistrzostwach świata czy jedynie towarzyski.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon