Biało-czerwoni wracają na Stadion Śląski. Piłkarska reprezentacja Polski znów zagra w Chorzowie

Piłkarska reprezentacja Polski wraca na Stadion Śląski. Biało-czerwoni zagrają w Kotle Czarownic 29 marca 2022 r. Będzie to finał baraży o awans na mundial w Katarze lub… spotkanie towarzyskie. Wszystko zależy od wcześniejszego spotkania Rosja – Polska.

fot. FB/Stadion Śląski
Stadion Śląski reprezentacja Polski

Pierwsze spotkanie barażowe o awans do mistrzostw świata w Katarze polska reprezentacja rozegra z Rosją, 24 marca 2022 r. na Łużnikach w Moskwie. Jeżeli wygrają, to na Stadionie Śląskim odbędzie się decydujący mecz o awans na mundial, a biało-czerwoni zmierzą się w Chorzowie 29 marca 2022 r. ze Szwecją lub Czechami. Jeżeli powinie im się noga, to z jedną z tych reprezentacji rozegrają jedynie mecz towarzyski.

Narodową kadrę do Chorzowa sprowadził koronawirus

Polski Związek Piłki Nożnej planował rozegranie tego meczu na Stadionie Narodowym w Warszawie, ale… znajduje się tam szpital tymczasowy. Rosnąca liczba zakażeń koronawirusem nie daje szans na to, by szpital został zlikwidowany, więc mecz musi się odbyć na innym stadionie. W grze był m.in. Chorzów, gdzie w ubiegłym tygodniu gościł prezes PZPN, Cezary Kulesza.

- Stanąłem na murawie. Zobaczyłem szatnie. Zwiedziłem strefę VIP i sale konferencyjne. To wszystko robi wrażenie. Widać, że te ostatnie prace remontowe i modernizacyjne były robione z głową i pomysłem, więc obiekt jest gotowy do przyjęcia reprezentacji Polski – mówił po wizycie prezes Kulesza.

Wtedy zaznaczył, że do roli organizatora spotkań z udziałem biało-czerwonych kandydują również inne miasta, ale w środę, 19 stycznia 2022 r., PZPN ostatecznie zdecydował, że najbliższy mecz w roli gospodarza piłkarska kadra rozegra na Stadionie Śląskim.

Na Stadionie Śląskim biało-czerwoni trzykrotnie awansowali na mundial

Marcowy mecz będzie 61. występem reprezentacji Polski na Stadionie Śląskim. Z dotychczasowych sześćdziesięciu spotkań 25 zakończyło się zwycięstwem biało-czerwonych, 17 przegranymi, a 18 remisem. W Kotle Czarownic biało-czerwoni już trzykrotnie awansowali do mistrzostw świata w piłce nożnej.

- Stadion Śląski nierozłącznie wiąże się z historią reprezentacji Polski i jej wieloma sukcesami. Rozgrywano na nim legendarne mecze, które na zawsze zapisały się w pamięci kibiców. Cieszę się, że nasza kadra wraca do Chorzowa i rozegra, w co mocno wierzę, decydujący mecz o awans na mistrzostwa świata – mówi prezes PZPN.

Mecz w Chorzowie odbędzie się zaledwie pięć dni po spotkaniu Rosja-Polska. Sprzedaż biletów rozpocznie się więc jeszcze przed starciem w Moskwie, a kupujący je kibice nie będą pewni jaki mecz zobaczą – decydujący o udziale w mistrzostwach świata czy jedynie towarzyski.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Włosi najlepsi na Stadionie Śląskim Polacy zajęli drugie miejsce

Polacy zajęli drugie miejsce na Stadionie Śląskim

Stadion Śląski

Mecz Ruch – Wisła na Stadionie Śląskim? Blisko porozumienia!

Ruch Chorzów Wisła Kraków na Stadionie Śląskim

Mecz Ruch – Wisła na Stadionie Śląskim coraz bardziej realny

Stadion Śląski reprezentacja Polski

Będą dwa spotkania reprezentacji na Stadionie Śląskim?

Szturm Śląski

Trwają zapisy na Szturm Śląski

Memoriał Janusza Kusocińskiego

Gwiazdy na 67. ORLEN Memoriale Janusza Kusocińskiego

Silesia marathon

Silesia Marathon 2021: Ruszyły zapisy!