Andrzej Kotala nowym przewodniczącym Zgromadzenia GZM

Prezydent Chorzowa Andrzej Kotala został nowym przewodniczącym Zgromadzenia Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

FB/Prezydent Andrzej Kotala
Andrzej Kotala

W środę, 16 listopada 2022 r., podczas XLVIII sesji Zgromadzenia GZM wybrano nowego przewodniczącego zgromadzenia. Został nim prezydent Chorzowa Andrzej Kotala. Zastąpił na tym stanowisko prezydenta Gliwic Adama Neumanna, który funkcję przewodniczącego pełnił przez ostatni rok.

- Jest mi niezmiernie miło, że na kolejny rok rada wybrała mnie do pełnienia zaszczytniej funkcji przewodniczącego Zgromadzenia GZM. Bardzo dziękuję za zaufanie – napisał w mediach społecznościowych Andrzej Kotala.

Do prezydium zgromadzenia dołączył także prezydent Bytomia Mariusz Wołosz, który został wiceprzewodniczącym. Pozostali wiceprzewodniczący to prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński oraz prezydent Tychów Andrzej Dziuba.

Zgromadzenie to organ uchwałodawczo-kontrolny Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. W jego skład wchodzą przedstawiciele wszystkich 41 miast i gmin członkowskich. Prezydium składa się z przewodniczącego i maksymalnie trzech zastępców. Zgodnie z dżentelmeńską zasadą, co roku wybierany jest nowy przewodniczący, będący przedstawicielem jednego z pięciu podregionów Metropolii: bytomskiego, gliwickiego, katowickiego, sosnowieckiego lub tyskiego.

Kołodziej przew RM

Może Cię zainteresować:

Wysokość podwyżek dla prezydenta i radnych Chorzowa to autonomiczna decyzja Rady Miasta – mówi jej przewodniczący Waldemar Kołodziej

Autor: Maciej Poloczek

07/12/2021

Andrzej Kotala

Może Cię zainteresować:

Andrzej Kotala wśród najlepiej zarabiających prezydentów… poza urzędem!

Autor: Maciej Poloczek

02/11/2021

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon