Akrobatki z Chorzowa złotymi medalistkami Mistrzostw Polski

Młode akrobatki z Chorzowa, Oliwia Kata i Natalia Śrutek, zdobyły złoty medal na Mistrzostwach Polski Juniorów w Akrobatyce Sportowej, które obyły się w Łańcucie w dniach 21-23 października 2022 r.

W Mistrzostwach Polski Juniorów w Akrobatyce Sportowej wzięło udział ponad 230 zawodników z 18 klubów z całego kraju. Wśród nich liczna reprezentacja chorzowskiego klubu DOSiR Sokolnia. Dla chorzowskich akrobatek były to bardzo udane zawody.

Oliwia Kata i Natalia Śrutek z Chorzowa złotymi medalistkami Mistrzostw Polski

W kategorii dwójki dziewcząt 1. miejsce i tytuł Mistrzyń Polski Juniorów zdobyły Oliwia Kata i Natalia Śrutek – podał chorzowski klub. Pozostałe zespoły DOSiR Sokolnia też dobrze sobie poradziły: 5. miejsce zdobyły Ania Słupik, Marysia Śrutek i Milena Piecha, 6. miejsce – Nadia Jarzembowska, Magda Goryczka i Ania Sławikowska, a 10. miejsce (PK) – Oliwia Kata, Natalia Śrutek i Paulina Grzyb.

Zawodniczki z Chorzowa stanęły na najwyższym stopniu podium także w Ogólnopolskim Turnieju w Akrobatyce Sportowej. W kl. II dwójki dziewcząt to Emilia Spalony i Martyna Pieloch, a w kat. 11-16 trójka dziewcząt – Lena Strzelczyk, Natalia Sławikowska i Karolina Salomon.

- W klasyfikacji drużynowej też byliśmy nie do pokonania – podkreślają w DOSIR Sokolnia.

Dzielnicowy Ośrodek Sportu i Rekreacji Sokolnia to jeden z najbardziej utytułowanych klubów akrobatycznych w Polsce. Mieści się w Chorzowie Starym, przy ul. Mazurskiej 41 i poza akrobatyką sportową prowadzi także sekcje gimnastyki i szermierki.