Żyrafa z chorzowskiego ZOO maskotką mistrzostw świata sztafet

Lunani, czyli żyrafa ze Śląskiego Ogrodu Zoologicznego, będzie główną maskotką World Athletics Relays Silesia21, czyli lekkoatletycznych mistrzostw świata sztafet na Stadionie Śląskim. Dokładnie rzecz biorąc będzie to żywy pierwowzór najważniejsze maskotki zawodów.

Chorzow zyrafa

World Athletics Relays Silesia21 to prestiżowe zawody, które odbędą się w Kotle Czarownic 1 i 2 maja 2021 r. Będzie to ostatnia możliwość zdobycia kwalifikacji na igrzyska olimpijskie oraz lekkoatletyczne mistrzostwa świata Oregon’22. Mistrzostwa w Chorzowie to piąta edycja tej imprezy, ale pierwsza rozgrywana w Europie. Wcześniej gospodarzami zawodów były Bahamy oraz Jokohama.

Dlaczego żyrafa została maskotka mistrzostw świata?

Wybór żyrafy na maskotkę lekkoatletycznych mistrzostw świata sztafet na Stadionie Śląskim wydaje się oczywisty.

- To przecież właśnie to zwierzę wita spacerowiczów Parku Śląskiego, na którego terenie położony jest stadion. Jej 16 metrowa, żelbetowa konstrukcja stoi przed Parkiem już 61 lat. Żyrafa doczekała się nawet swojej alei – Alei Żyrafy, która prowadzi prosto do śląskiego ZOO – czytamy w komunikacie Stadionu Śląskiego.

Żyrafa będzie główną, ale nie jedyną maskotką World Athletics Relays Silesia21. W końcu do sztafety potrzebna jest czwórka zawodników. Organizatorzy zawodów zapewniają, że już wkrótce ogłoszą więcej informacji na temat trzech pozostałych członków zwierzęcej sztafety. Każda z maskotek – podobnie jak Lunani – będzie miała swój żywy pierwowzór w śląskim ZOO.

fot. stadionslaski.pl

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon