Życie kulturalne w Chorzowie powoli wraca do normy

W przyszłym tygodniu na scenę wracają artyści chorzowskiego Teatru Rozrywki. Działa już także Muzeum w Chorzowie i Miejska Galeria Sztuki MM, a Chorzowskie Centrum Kultury organizuje koncert samochodowy.

Franek

Cztery wyjątkowe wydarzenia na scenie Teatru Rozrywki

Artyści chorzowskiego Teatru Rozrywki wracają na scenę z czterema wyjątkowymi wydarzeniami. Pierwsze to recital „Franek śpiewa Grechutę”, który odbędzie się 18 czerwca.

- Recital powstał z inicjatywy młodego wokalisty i aktora. Autorem aranżacji przebojów Marka Grechuty jest Radosław Michalik. Recital pod patronatem Muzeum Polskiej Piosenki, zagościł w 2014 roku w repertuarze Teatru Rozrywki w Chorzowie i przez kilka lat podbijał serca śląskiej publiczności, zdobywając tym samym pozytywne recenzje i nominację do nagrody artystycznej Złota Maska 2015 – informuje Teatr Rozrywki.

Kolejne wydarzenie już dzień później, 19 czerwca, to „Szkoła Bluesa” czyli muzyczny miraż spektaklu z historią polskiego bluesa w tle. W sobotę, 20 czerwca, na scenie chorzowskiego teatru odbędzie się recital Barbary Duckiej „Pieśni życia” złożony z utworów legendarnego kompozytora i wirtuoza Astora Piazzolli. Z kolei w niedzielę, 21 czerwca, na pożegnanie sezonu odbędzie się „Koncert na scenie”.

- Tym razem - wreszcie na scenie, usłyszymy utwory z repertuaru Teatru Rozrywki #rozrywkadośniadania i z pewnością każdy znajdzie w tym koncercie coś dla siebie. Zaprezentujemy piosenki francuskie, hity musicali, utwory z lat 20' i 30' i wiele innych, a koncert poprowadzą Wioletta Białk i Piotr Brodziński – czytamy w opisie koncertu.

Muzeum w Chorzowie i Galeria MM już działają

Muzeum w Chorzowie czynne jest już od 26 maja. Poza stałą wystawą „Z dziejów pieniądza. Polska – Śląsk” można tam zwiedzać dwie wystawy czasowe: „100-lecie Ruchu Chorzów”, gdzie znajdziemy m.in. puchar króla Maroka Muhammada V czy pamiątki po zawodnikach oraz „Chorzowską Galerię Jednego Obrazu”.

Miejska Galeria Sztuki MM otwarła swoje sale ekspozycyjne 11 maja. Można tam oglądać wystawę „Artefactorium”, która została przerwana tuż po wernisażu.

Chorzowskie Centrum Kultury organizuje koncert samochodowy

W najbliższą środę, 10 czerwca, na parkingu przy ul. Cichej w Chorzowie odbędzie się koncert samochodowy zorganizowany przez Chorzowskie Centrum Kultury, Centrum Integracji Międzypokoleniowej oraz Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Chorzowie. Na scenie wystąpi zespół Frele założony w 2017 roku przez Magdalenę Janoszkę, Martę Skibę i Marcelinę Bednarską. Wokalistki szybko stały się znane dzięki zaśpiewanym po śląsku parodiom hitów takich jak „Hello” Adele, „Despacito” Luisa Fonsiego czy „Girl on Fire” Alicii Keys. Artystki pracują obecnie nad autorskim albumem, zatytułowanym „Hehe”, i to właśnie ten materiał, pełen śląskich elementów i odniesień, zaprezentują premierowo w Chorzowie.

Wcześniej w tym samym miejscu ChCK zorganizowało kino samochodowe. Pierwszy seans, film „La La Land” w reżyserii Damiena Chazelle’a, cieszył się ogromną popularnością.

fot. Teatr Rozrywki

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wolność Czytania

Wolność Czytania 2022

Ciągle młodzi

Dancing Międzypokoleniowy na chorzowskim rynku

Zespół Pieśni i Tańca Chorzów

Zespół ludowy z Chorzowa nagrodzony w Australii

Muzeum hutnictwa chorzow

Muzeum Hutnictwa w Chorzowie już czeka na otwarcie

CIMovie, Chorzów

Kino na leżakach w Chorzowie. To CIMovie

Statuetka

W Chorzowie wręczono statuetki Chłopca z Łabędziem

Alona2

Nagroda dla naszej gwiazdy