Zwolnienie z opłaty koncesyjnej w Chorzowie. Ilu przedsiębiorców zdołało skorzystać?

Chorzowska Rada Miasta 28 stycznia 2021 r. przyjęła uchwałę o zwolnieniu z opłaty za koncesję na sprzedaż alkoholu. Ilu restauratorów z naszego miasta zdołało skorzystać z tego zwolnienia?

Piwo

Przedsiębiorcy prowadzący restauracje, puby czy kluby to jedna z branż wyjątkowo mocno dotkniętych pandemicznym lockdownem. Wielu z nich ledwo wiąże koniec z końcem, a zdarzają się także tacy, którzy byli zmuszeni zwinąć interes. Każda pomoc czy finansowa ulga jest więc dla nich na wagę złota.

Okazją do pomocy dla branży gastro jest nowelizacja ustawy „O szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19”, która weszła w życie 26 stycznia 2021 r. Pozwala ona zwolnić przedsiębiorców z opłaty koncesyjnej na alkohol.

Trzy dni na skorzystanie ze zwolnienia z opłaty koncesyjnej

Jednym z pierwszych miast, które zdecydowało się na taki krok był Chorzów. Odpowiednią uchwałę radni miasta przyjęli już 28 stycznia. W uchwale znalazł się jednak jeden warunek – przedsiębiorcy musieli w ciągu trzech dni, do 31 stycznia, wpłacić jednorazowo całą roczną opłatę! W związku z tym chorzowski radny, Grzegorz Krzak, poprosił o informację ilu z nich zdołało to zrobić.

- Na 103 przedsiębiorców posiadających zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży na terenie Chorzowa jednorazowej opłaty rocznej do 31 stycznia 2021 r. dokonało 94 przedsiębiorców, co stanowi 91,2% - czytamy w odpowiedzi prezydenta Chorzowa, Andrzeja Kotali.

Prezydent Kotala dodał, że tych 103 przedsiębiorców, o których mowa, prowadzi na terenie miasta 120 punktów gastronomicznych, które posiadają zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych. Ze zwolnienia skorzystali zaś prowadzących 110 takich punktów, co stanowi 91,6% wszystkich. Pieniądze z opłaty koncesyjnej mają zostać im zwrócone do połowy marca.

fot. pixabay.com

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon