Zwiedzanie Stadionu Śląskiego znów dostępne. Harmonogram i trasy zwiedzania

Znów można zajrzeć w zakamarki Kotła Czarownic. Od 8 do 16 maja Stadion Śląski będzie ponownie otwarty dla zwiedzających. Dostępne będą trzy równe trasy oraz punkt widokowy zapewniający widok na całą arenę oraz Park Śląski.

Stadion slaski

Najkrótsza trasa zwiedzania Stadionu Śląskiego prowadzi przez szatnię reprezentacji, strefę SPA oraz przez tunel dla zawodników, który prowadzi na murawę. Trasa średnia poszerzona jest o wizytę w loży VIP oraz w wyjątkowej galerii, gdzie można zobaczyć m.in. zdjęcia największych sław, które wystąpiły w Kotle Czarownic. Najdłuższa trasa to dodatkowo projekcja w stadionowym kinie oraz zwiedzanie Sali Muzealnej. Prowadzi także przez stadionowy komisariat policji oraz trybunę prasową.

- Wszyscy zainteresowani, którzy zakupią bilet na trasę długą lub średnią za pośrednictwem strony internetowej stadionslaski.pl/zwiedzanie lub w recepcji Stadionu Śląskiego otrzymają kolekcjonerski bilet, a także mogą skorzystać z darmowego wejścia na punkt widokowy w ramach oferty promocyjnej „WIOSENNE ZWIEDZANIE STADIONU ŚLĄSKIEGO”! - czytamy na stronie Stadionu Śląskiego

Punkt widokowy śląskiego giganta mieści się 26 metrów na bieżnią lekkoatletyczną i zapewnia niezwykły widok na arenę główną i Park Śląski. Wszyscy chętni mogą tam wejść samodzielnie.

W związku z obowiązującymi obostrzeniami dotyczącymi pandemii COVID-19 w każdej turze zwiedzania może wziąć udział maksymalnie 15 osób. Od 17 maja zwiedzanie Kotła Czarownic będzie ponownie niedostępne ze względu na organizację Drużynowych Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce Silesia 2021.

HARMONOGRAM ZWIEDZANIA STADIONU ŚLĄSKIEGO

Godziny zwiedzania od poniedziałku do piątku:

  • trasa krótka: 9:00, 9:30, 14:00
  • trasa średnia: 15:00, 16:00
  • trasa długa: 10:00, 12:00

Godziny zwiedzania w weekendy – soboty i niedziele:

  • trasa krótka: 14:00, 14:30, 17:30
  • trasa średnia: 15:30, 16:30
  • trasa długa: 10:00, 12:00

Punkt widokowy:

  • od poniedziałku do piątku od 7:00 do zmierzchu
  • w soboty i niedziele w godzinach od 9:00 do zmierzchu

fot. FB/Stadion Śląski

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon