ZTM zawiesza i ogranicza linie autobusowe. Także w Chorzowie

Od poniedziałku, 11 lipca 2022 r., Zarząd Transportu Metropolitalnego wprowadza modyfikacje w rozkładach jazdy dziewięciu linii autobusowych. Cztery z nich zostaną zawieszone, a pięć kolejnych będzie rzadziej kursować. Zmiany dotyczą także Chorzowa.

Chorzów Centrum Przesiadkowe

Zawieszenie i ograniczenie kursowania kilku linii autobusowych to konieczność – tłumaczą w Zarządzie Transportu Metropolitalnego. Jeden z przewoźników nie podpisał bowiem nowej umowy z organizatorem transportu. To firma przewozowa A21 z Żor, która wygrała przetarg, ale nie przystąpiła do sfinalizowania kontraktu.

- W związku z tą sytuacją ZTM wdraża takie modyfikacje, które dla pasażerów będą oznaczać minimum niedogodności. Zmiany objęły więc te linie, które cechują się niską frekwencją i takie, dla których istnieje alternatywa w postaci innych połączeń – zaznacza Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy ZTM.

Nie pojedzie autobus linii 830, a T-11 będzie kursować rzadziej

Modyfikacje rozkładów jazdy będą obowiązywać od poniedziałku, 11 lipca 2022 r., na dziewięciu liniach autobusowych. Ich trasy przebiegają przez Bytom, Chorzów, Katowice, Mikołów, Rudę Śląską, Siemianowice Śląskie, Świętochłowice i Tychy. Cztery z nich (653, 830, 912, 913) będą zawieszone, a pięć kolejnych (297, 662, 688, 910, T-11) będzie rzadziej kursować. Pasażerów z Chorzowa dotyczą linie 830 i T-11.

W ZTM wskazują jednocześnie, że sytuacja kadrowa firm przewozowych jest dynamiczna i wraz z jej poprawą połączenia będą przywracane. Dodają, że rozkłady jazdy są na bieżąco dostosowywane do możliwości przewoźników i nie wykluczają wprowadzenia kolejnych zmian. Warto więc śledzić stronę internetową organizatora transportu rj.metropoliaztm.pl/news/, gdzie publikowane są najważniejsze informacje dotyczące funkcjonowanie komunikacji miejskiej.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon