ZTM uruchamia dodatkowe kursy tramwajowe na FEST Festival w Parku Śląskim

Już jutro, na terenie Parku Śląskiego rusza kolejna edycja muzycznego FEST'a. Wydarzenie przyciągnęło do Chorzowa (i okolicznych miejscowości) festiwalowiczów z całej Polski. Jednym ze sprawdzonych sposobów na dojazd do miejsca licznych koncertów jest komunikacja miejska.

Tramwaj19

W związku z dużym zainteresowaniem minionymi edycjami festiwalu, Zarząd Transportu Metropolitalnego postanowił wprowadzić kilka udogodnień dla pasażerów. Przez cały okres trwania FEST'a - na torach pojawi się większa liczba tramwajów. Niektóre pojazdy zostaną wymienione na większe.

Na stronie przewoźnika dostępne są specjalne rozkłady jazdy, które wejdą w życie w dniach 10-14 sierpnia. Zmiany dotyczą linii T11 i T19. Ze zwiększonej częstotliwości połączeń będą mogli skorzystać dojeżdżający nie tylko z Chorzowa, ale także Bytomia i Katowic.

13 i 14 sierpnia, wracający ze Stadionu Śląskiego do centrum Katowic, mogą liczyć na kursy T0 co 15 minut! Z kolei od 10 do 12 sierpnia, korzystający z T37 będą podróżować w większych wagonach. Ponadto w nadchodzącą sobotę i niedzielę zawieszona zostanie linia T23. W tym czasie jej zadania przejmą T0 i T37.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Chorzów tramwaje

Zmiany w komunikacji tramwajowej ZTM

Chorzów Centrum Przesiadkowe

ZTM zawiesza i ogranicza linie autobusowe. Także w Chorzowie

Chorzów Schronisko dla zwierząt potrzebuje pomocy

Schronisko dla zwierząt w Chorzowie potrzebuje pomocy

Centrum Przesiadowe w Chorzowie

Jest decyzja w sprawie autobusowej linii 974

ELKA

FEST z lotu ptaka

CIMovie, Chorzów

Kino na leżakach w Chorzowie. To CIMovie

IRRS

Powołano Instytut Rozwoju Regionalnego Silesia....