ZTM uruchamia dodatkowe kursy tramwajowe na FEST Festival w Parku Śląskim

Już jutro, na terenie Parku Śląskiego rusza kolejna edycja muzycznego FEST'a. Wydarzenie przyciągnęło do Chorzowa (i okolicznych miejscowości) festiwalowiczów z całej Polski. Jednym ze sprawdzonych sposobów na dojazd do miejsca licznych koncertów jest komunikacja miejska.

Tramwaj19

W związku z dużym zainteresowaniem minionymi edycjami festiwalu, Zarząd Transportu Metropolitalnego postanowił wprowadzić kilka udogodnień dla pasażerów. Przez cały okres trwania FEST'a - na torach pojawi się większa liczba tramwajów. Niektóre pojazdy zostaną wymienione na większe.

Na stronie przewoźnika dostępne są specjalne rozkłady jazdy, które wejdą w życie w dniach 10-14 sierpnia. Zmiany dotyczą linii T11 i T19. Ze zwiększonej częstotliwości połączeń będą mogli skorzystać dojeżdżający nie tylko z Chorzowa, ale także Bytomia i Katowic.

13 i 14 sierpnia, wracający ze Stadionu Śląskiego do centrum Katowic, mogą liczyć na kursy T0 co 15 minut! Z kolei od 10 do 12 sierpnia, korzystający z T37 będą podróżować w większych wagonach. Ponadto w nadchodzącą sobotę i niedzielę zawieszona zostanie linia T23. W tym czasie jej zadania przejmą T0 i T37.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bytom Chorzów i Katowice w 1993 roku 16

Jak 30 lat temu Anglik kursował z aparatem przez Chorzów

Koleje Śląskie

Ukraińcy mogą za darmo jeździć Kolejami Śląskimi i ZTM

Nowa Fala/wizualizacja

Można budować nową „Falę”!

Mera - otwarcie

Wielkie otwarcie Centrum Architektury Ogrodowej Mera Garden

Chorzow tramwaje centrum przesiadkowe

Kierowcy nie chcą sprzedawać biletów

Chorzow centrum przesiadkowe

Ruszają nowe autobusowe linie metropolitalne....

Autobusy

Nowe linie metropolitalne później niż...