Zrzutka na ratowanie herbaciarni Pai Mu Tan w Chorzowie

Herbaciarni Pai Mu Tan z Chorzowa ma problemy finansowe spowodowane m.in. przez pandemię koronawirusa. Właściciele lokalu poprosili Zakład Komunalny PGM o rozłożenia zadłużenia na raty, ale ten odmówił. Po 15 latach herbaciarnia miała więc zostać zamknięta, ale w sieci ruszyła zbiórka na jej ratowanie.

Pai mu tan

O kłopotach herbaciarni Pai Mu Tan pisaliśmy w ubiegłym tygodniu. Lokal mieszczący się przy ul. Moniuszki 4 w Chorzowie ma problemy finansowe, które pogłębił pandemiczny lockdown. Właściciele lokalu poprosili chorzowski Zakład Komunalny PGM o rozłożenie zadłużenia na raty, gdy ten odmówił postanowili zamknąć herbaciarnię. Z pomocą ruszyli jednak jej klienci.

Herbaciarnia Pai Mu Tan znika z Chorzowa! Zaszkodził koronawirus, a urzędnicy nie chcą pomóc

- Herbaciarnia ma wyjątkowych i najlepszych klientów o jakich można było marzyć. Otrzymaliśmy ogrom wiadomości, słów wsparcia, propozycji pomocy – czytamy na facebook’owym profilu Pai Mu Tan.

Chcą zebrać 10 tys. zł na ratowanie herbaciarni Pai Mu Tan

W sieci założono już zrzutkę na ratowanie herbaciarni Pai Mu Tan (pieniądze można wpłacać TUTAJ). Celem akcji jest zebranie 10 tys. zł, a w poniedziałek (19 kwietnia) przed południem na koncie była już ponad połowa tej kwoty.

- Po konsultacji z Panem Rafałem - właścicielem i jego żoną postanowiłyśmy założyć zrzutkę, która ma na celu zebranie środków na rzecz pokrycia zaległego czynszu, by po zakończeniu pandemii herbaciarnia nadal mogła funkcjonować. Chcemy ją ratować, ponieważ jest ono jednym z najlepszych tego typu miejsc - informują organizatorzy zrzutki.

Organizatorzy zrzutki dodają, że jeśli nie uda się uratować herbaciarni przed zamknięciem, to przynajmniej jej właściciele będą mogli spłacić długi.

fot. FB/Herbaciarnia Pai Mu Tan

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon