„ZOO-detektywi na tropie!”, czyli ferie zimowe w chorzowskim zoo

Chorzowskie zoo w tracie zimowych ferii zaprasza na wyjątkowe zajęcia edukacyjny. Będzie to detektywistyczna zabawa terenowa, a jej uczestnicy będą rozwiązywać sprawę tajemniczego zniknięcia w ogrodzie zoologicznym.

fot. Śląski Ogród Zoologiczny
Zoo detektywi

Detektywistyczne zabawy terenowe dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych będą się odbywać w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym przez całe ferie – od 14 do 27 lutego 2022 r, w godzinach 9.30 – 14.00. - Dzieci analizując dane, rozwiązując zagadki i zbierając wskazówki, przy niewielkiej pomocy przewodnika, rozwikłają sprawę tajemniczego zniknięcia w śląskim zoo – tłumaczą pracownicy ogrodu.

Zajęcia będą się odbywać w grupach liczących od 10 do 20 osób. Uczestnicy zabawy, w trakcie spaceru z przewodnikiem, zapoznają się z wybranymi ekspozycjami zwierząt i – jak podkreślają w zoo - poznają wiele interesujących faktów z ich życia, podanych w zabawnej i przyjaznej formie. Każdy otrzyma także „zapiski śledczego”, z zestawem łamigłówek do rozwiązania.

Detektywistyczna zabawa rozpoczynać się będzie przy bramie głównej zoo. Koszt warsztatów to cena biletu wstępu do ogrodu oraz usługi przewodnika (5 zł/osoba).

„ZOO-detektywi na tropie!” - zajęcia dla osób indywidualnych i grup zorganizowanych

Zajęcia przeznaczone są dla osób indywidualnych oraz grup zorganizowanych i obowiązują zapisy. Osoby indywidualne mogą wziąć udział w grze terenowej w dwie środy ferii, 16 i 23 lutego, w dwóch turach – o godz. 10.00 i 12.30. Zgłoszenia przyjmowane są za pośrednictwem formularza internetowego na stronie zoo.

Grupy zorganizowane mogą wziąć udział w zajęciach przez całe ferie poza dwiema środami (16 i 23 lutego). - W przypadku grup większych niż 20 osób, grupa dzielona będzie na dwie mniejsze. Działanie takie wymaga wcześniejszych ustaleń z tego względu prosimy o podawanie podczas zapisu rzeczywistej liczby uczestników – podkreślają w zoo. Zapisy prowadzone są także przez formularz zgłoszeniowy.

Liczba miejsc jest ograniczona i obowiązuje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia należy dokonać co najmniej dwa dni przed planowaną wizytą. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 784 992 380.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Mikołaj w śląskim zoo

Mikołaj w śląskim zoo. Wydarzenie dla dzieci i dorosłych

Jesienne zmiany w śląskim zoo Nowe godziny zwiedzania i nowa kasa biletowa

Jesienne zmiany w śląskim zoo

Światowy Dzień Oceanów w śląskim zoo Można zgarnąć darmowe wejściówki

Światowy Dzień Oceanów w śląskim zoo

Nowi mieszkańcy chorzowskiego zoo To najmniejsze krokodyle świata

Nowi mieszkańcy chorzowskiego zoo. To najmniejsze krokodyle

Śląskie zoo na aukcji WOŚP

Śląskie zoo na WOŚP. Można zostać opiekunem zwierząt

Nowy pingwin w śląskim zoo

W chorzowskim zoo wykluł się pierwszy pingwin!

Antylopy indyjskie

Nowi mieszkańcy śląskiego zoo