„ZOO-detektywi na tropie!”, czyli ferie zimowe w chorzowskim zoo

Chorzowskie zoo w tracie zimowych ferii zaprasza na wyjątkowe zajęcia edukacyjny. Będzie to detektywistyczna zabawa terenowa, a jej uczestnicy będą rozwiązywać sprawę tajemniczego zniknięcia w ogrodzie zoologicznym.

fot. Śląski Ogród Zoologiczny
Zoo detektywi

Detektywistyczne zabawy terenowe dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych będą się odbywać w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym przez całe ferie – od 14 do 27 lutego 2022 r, w godzinach 9.30 – 14.00. - Dzieci analizując dane, rozwiązując zagadki i zbierając wskazówki, przy niewielkiej pomocy przewodnika, rozwikłają sprawę tajemniczego zniknięcia w śląskim zoo – tłumaczą pracownicy ogrodu.

Zajęcia będą się odbywać w grupach liczących od 10 do 20 osób. Uczestnicy zabawy, w trakcie spaceru z przewodnikiem, zapoznają się z wybranymi ekspozycjami zwierząt i – jak podkreślają w zoo - poznają wiele interesujących faktów z ich życia, podanych w zabawnej i przyjaznej formie. Każdy otrzyma także „zapiski śledczego”, z zestawem łamigłówek do rozwiązania.

Detektywistyczna zabawa rozpoczynać się będzie przy bramie głównej zoo. Koszt warsztatów to cena biletu wstępu do ogrodu oraz usługi przewodnika (5 zł/osoba).

„ZOO-detektywi na tropie!” - zajęcia dla osób indywidualnych i grup zorganizowanych

Zajęcia przeznaczone są dla osób indywidualnych oraz grup zorganizowanych i obowiązują zapisy. Osoby indywidualne mogą wziąć udział w grze terenowej w dwie środy ferii, 16 i 23 lutego, w dwóch turach – o godz. 10.00 i 12.30. Zgłoszenia przyjmowane są za pośrednictwem formularza internetowego na stronie zoo.

Grupy zorganizowane mogą wziąć udział w zajęciach przez całe ferie poza dwiema środami (16 i 23 lutego). - W przypadku grup większych niż 20 osób, grupa dzielona będzie na dwie mniejsze. Działanie takie wymaga wcześniejszych ustaleń z tego względu prosimy o podawanie podczas zapisu rzeczywistej liczby uczestników – podkreślają w zoo. Zapisy prowadzone są także przez formularz zgłoszeniowy.

Liczba miejsc jest ograniczona i obowiązuje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia należy dokonać co najmniej dwa dni przed planowaną wizytą. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 784 992 380.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon