Znów prace na tramwajowych torach. Będzie wstrzymany ruch między Chorzowem a Katowicami

Szykują się kolejne utrudnienia dla pasażerów komunikacji miejskiej. W związku z pracami budowlanymi na torach, w najbliższy weekend, 17 i 18 czerwca 2023 r., wstrzymany zostanie ruch tramwajów między Chorzowem a Katowicami. Będą także przerwy w kursowaniu przez dziesięć kolejnych nocy.

fot. Tramwaje Śląskie
Prace na tramwajowych torach Wstrzymany ruch między Chorzowem a Katowicami

W weekend, 17 i 18 czerwca 2023 r., likwidowane będą rozjazdy technologiczne i przywracany ruch tramwajów po dwóch torach w ciągu ul. Chorzowskiej w Katowicach, w rejonie budowanego odcinka nowej linii wzdłuż ul. Grundmanna.

- Generalny wykonawca nowej linii zrealizował prace na połączeniu nowej trasy z istniejącym torowiskiem wzdłuż ul. Chorzowskiej, które wymagały utrzymania ruchu tramwajów po jednym torze. W weekend tymczasowe rozjazdy zostaną zdemontowane i od poniedziałku przywrócony zostanie ruch tramwajów wzdłuż ul. Chorzowskiej już po dwóch torach – wyjaśnia Andrzej Zowada, rzecznik prasowy spółki Tramwaje Śląskie.

Nie pojadą tramwaje między katowickim rondem a Stadionem Śląskim

W związku z tym, na czas prowadzonych prac wstrzymany zostanie ruch między katowickim rondem, a pętlą przy Stadionie Śląskim. Linia nr 0 zostanie zawieszona, a tramwaje linii nr 6 będą kursować na skróconej trasie: Chorzów Batory Zajezdnia – Chorzów Stadion Śląski Pętla Zachodnia przez Chorzów Rynek. Z obsługi wyłączone zostaną przystanki tramwajowe na trasie Chorzów Stadion Śląski – Katowice Rondo, a między Stadionem Śląskim a katowickim Rynkiem uruchomiona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza T-6 kursująca zgodnie z tramwajowymi rozkładami jazdy.

Od poniedziałku, 19 czerwca 2023 r., na ul. Chorzowskiej w Katowicach przywrócony zostanie ruch tramwajowy po dwóch torach oraz wznowiona zostanie obsługa przystanku Dąb Huta Baildon kierunek Katowice w stałej lokalizacji, przy jednoczesnej likwidacji stanowiska tymczasowego. Od tego dnia wprowadzone też zostaną zmiany w organizacji ruchu polegające na:

  • wznowieniu kursowania linii nr 23 w relacji: Zawodzie Zajezdnia – Chorzów Stadion Śląski Pętla Zachodnia w soboty i niedziele,
  • wznowieniu kursowania linii nr 41 w relacji: Katowice Plac Miarki – Chorzów Stadion Śląski Pętla Zachodnia w dni robocze.

Dziesięć nocy bez tramwajów między Chorzowem Batory a Katowicami

Z kolei w nocy z poniedziałku na wtorek, czy z 19 na 20 czerwca 2023 r., rozpoczną się prace torowe na placu Wolności w Katowicach. – Prace polegające na napawaniu szyn, wykonywane przez pracowników Zakładu Torów i Sieci spółki Tramwaje Śląskie zaplanowane są na dziesięć kolejnych nocy. To prace utrzymaniowe torowiska, których konieczność wynika z naturalnego zużycia szyn w łukach – tłumaczy Andrzej Zowada.

Prace prowadzone będą nocami między 23:30 a 4:00, aby w możliwie jak najmniejszym stopniu utrudniać pasażerom podróże między Katowicami a Chorzowem. W tych godzinach w noce od 19/20 czerwca do 30 czerwca/1 lipca:

  • tramwaje linii nr 0 będą kursować w relacji: Chorzów Stadion Śląski Pętla Zachodnia – Katowice Plac Miarki
  • tramwaje linii nr 20 będą kursować w relacji: Katowice Zawodzie Zajezdnia – Katowice Plac Miarki oraz w relacji: Chorzów Rynek – Chorzów Batory Zajezdnia.

Na wyłączonej z ruchu tramwajowego trasie Katowice Rynek Teatr Śląski – Chorzów Batory Zajezdnia uruchomiona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza T-20.

Koleje Śląskie Ligota Katowice 1 jpg

Może Cię zainteresować:

Wszystko co należy wiedzieć, o zmianach w połączeniach KŚ

Autor: Reklama

14/06/2023

Znów zmiany w ruchu tramwajów Dotyczą m in Chorzowa

Może Cię zainteresować:

Znów zmiany w ruchu tramwajów. Dotyczą m.in. Chorzowa

Autor: Redakcja

09/06/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon