Znów będzie można uprawiać sport. Które obiekty w Chorzowie zostaną otwarte?

Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Chorzowie rozpoczyna akcję „odmrażania” sportu. Które obiekty w Chorzowie zostaną otwarte?

Bieznia

Od 4 maja znów będzie można uprawiać sport w obiektach chorzowskiego MORiS-u. Uruchomione zostaną m.in. korty tenisowe czy orliki. Zorganizowane zostaną także plenerowe zajęcia fitness.

Korty tenisowe przy ul. Filarowej

Od poniedziałku korty tenisowe przy ul. Filarowej w Chorzowie czynne będą w godzinach 10.00 – 20.00. W trosce o zdrowie gości i pracowników będą tam obowiązywały pewne ograniczenia: jednocześnie będzie mogło przebywać na kortach 8 osób (maksymalnie 4 na jednym korcie), nie będzie można korzystać z szatni i węzła sanitarnego, przed wejściem na kort trzeba będzie zdezynfekować ręce, a na miejscu nie będzie można wypożyczyć sprzętu.

Kort do padla przy ul. Katowickiej

Kort do padla przy ul. Katowickiej 6 w poniedziałki, środy i piątki czynny będzie w godzinach 14.00 – 21.30, we wtorki i czwartki 10.00 – 21.30, a w soboty i niedziele 9.00 – 20.00. W tym obiekcie także będą ograniczenia: maksymalnie będzie mogło przebywać 6 osób, z czego na korcie tylko 4, nie będzie można skorzystać z szatni i węzła sanitarnego, przed wejściem na kort trzeba będzie zdezynfekować ręce i nie będzie można wypożyczyć sprzętu do gry. Do 13 maja wydłużono także zapisy do Chorzowskiej Ligi Padla, a start rozgrywek przewidziany jest na 18 maja.

Orliki przy ul. Kościuszki i 3 Maja

Rezerwacje na chorzowskie Orliki przyjmowane będą jak dotychczas w poniedziałki. Na boiskach jednocześnie będzie mogło przebywać 6 osób, nie będzie można skorzystać z szatni i węzła sanitarnego, przed wejściem konieczna będzie dezynfekcja rąk i nie będzie można wypożyczyć sprzętu.

Bieżnia na stadionie przy u. Lompy

Bieżnia na stadionie przy ul. Lompy 10 będzie udostępniona od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 – 22.00, a w soboty i niedziele 12.00 – 20.00. Tu również obowiązywać będą zasady bezpieczeństwa: z bieżni jednocześnie będzie mogło korzystać 6 osób, nie będzie można skorzystać z szatni i węzła sanitarnego, a przed wejściem konieczna będzie dezynfekcja rąk.

Plenerowe zajęcia fitness

Od poniedziałku chorzowski MORiS wraca z zajęciami fitness w nowym wydaniu – na świeżym powietrzu i z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Treningi będą się odbywać na Orliku przy ul. Kościuszki. Zapisy na zajęcia będą przyjmowane w poniedziałki, a podczas jednych zajęć będzie mogło ćwiczyć maksymalnie 5 osób.

Uruchomione zostaną także boiska piłkarskie, z których skorzystają chorzowskie kluby sportowe. Na tych obiektach również będą obowiązywać specjalne zasady bezpieczeństwa. Zamknięte pozostaną: hala i sala sportowa przy ul. Dąbrowskiego 113, Centrum Rekreacji i Wdzięku przy ul. Dąbrowskiego 113, hala i basen w KS Hajduki przy ul. Granicznej 92, basen przy Pl. Powstańców Śl., sala sportowa przy ul. Odległej.

fot. MORiS Chorzów

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon