Zniszczone zabezpieczenie kamienicy przy ul. Farnej. Zakład Komunalny już zareagował

Na elewacji budynku przy ul. Farnej pojawiło się nowe nakrycie. Co z oczekiwanym remontem obiektu?

Przypomnijmy, że do bardzo niebezpiecznej sytuacji doszło 2 kwietnia tego roku. Właśnie wtedy zawaliła się ściana szczytowa kamienicy przy ulicy Farnej. Na szczęście nikomu nic się nie stało, ale od tego czasu budynek czeka na remont.

Mogło dojść do tragedii! Zawaliła się ściana budynku w Chorzowie

Uszkodzony fragment obiektu został zabezpieczony. Niedawno nakrycie zniszczyło się z powodu panujących warunków atmosferycznych. Jak podaje Zakład Komunalny PGM Chorzów, wykonano już nową osłonę.

- Już wkrótce zostanie ogłoszony przetarg na odbudowę elewacji i remont konserwatorski gzymsu - zapewniają przedstawiciele zakładu.

Na wszelki wypadek, dla bezpieczeństwa pieszych wyłączono z ruchu chodnik prowadzący obok kamienicy.

Zakład Komunalny PGM Chorzów

W oczekiwaniu na remont

Wielu chorzowian pyta, kiedy instytucja odpowiedzialna za budynek przeprowadzi zapowiadane prace.

- Procedury, które ostatecznie doprowadzą do naprawy i uzupełnienia zniszczonej ściany przy ul. Farnej trwają już od kilku miesięcy. Wymagają m.in. uzyskania pozwolenia na budowę oraz zgód konserwatorskich. W tym przypadku konieczne było opracowanie ekspertyzy budowlanej. Jej następstwem jest projekt budowlany uzgodniony z miejskim konserwatorem zabytków - tłumaczą przedstawiciele Zakładu Komunalnego PGM Chorzów.

Co prawda już wcześniej ogłoszono przetarg dotyczący remontu kamienicy, ale unieważniono go z powodu błędów formalnych w zgłoszonej ofercie.

- Szanowni, doskonale rozumiemy, że chcecie, aby prace zostały wykonane jak najszybciej. Sami do tego dążymy i robimy wszystko, aby tak właśnie się stało - dodają reprezentanci zakładu.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon