Zniszczone ławki na chorzowskim Rynku. Czy zostaną odnowione?

Nowy Rynek w Chorzowie ma niecałe dwa lata, ale jego stan pozostawia wiele do życzenia. Po krótkim czasie użytkowania z betonowych ław schodzi farba i nie zachęcają one do odpoczynku. Czy zostaną odnowione?

Chorzow rynek lawki

Chorzów był praktycznie pozbawiony Rynku od końca lat 70. ubiegłego wieku, kiedy przecięła go estakada na trasie Katowice – Bytom. Mieszkańcy miasta odzyskali tę przestrzeń dopiero po ponad czterdziestu latach. Zmodernizowany Rynek został oddany do użytku w czerwcu 2019 r.

Przebudowa Rynku w Chorzowie rozpoczęła się pod koniec 2017 r. i kosztowała około 25 mln zł. Choć efekt końcowy nie wszystkich zachwycił i narzekano przede wszystkim na małą ilość zieleni, to projekt przebudowa został nagrodzony w konkursie TOP Inwestycje Komunalne 2019.

Z betonowych ław na chorzowskim Rynku schodzi farba

Po niecałych dwóch latach stan nowego Rynku pozostawia jednak wiele do życzenia. Chodzi m.in. o farbę, która schodzi z betonowych ław. Na ich stan zwrócił uwagę m.in. miejski radny Wojciech Ahnert, który zwrócił się do prezydenta miasta z prośbą o ich renowację.

- Zwróciliśmy się do wykonawcy rewitalizacji Rynku z prośbą o usunięcie złuszczającej się farby i ewentualne ponowne pomalowanie – odpowiedział Marcin Michalik, zastępca prezydenta Chorzowa.

Termin i sposób renowacji zostanie ustalony z wykonawcą.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon