Znęcał się na matką i nie stosował do wyroku sądu. Został zatrzymany przez chorzowskich policjantów

Policjanci z Chorzowa zatrzymali mężczyznę, który znęcał się nad swoją matką. Zgodnie z wyrokiem sądu 37-latek miał opuścić mieszkanie i nie zbliżać się do pokrzywdzonej, jednak się do niego nie stosował. Został już tymczasowo aresztowany.

112

Mieszkaniec Chorzowa już od dłuższego czasu znęcał się nad swoją matką, a w tej sprawie zapadł już prawomocny wyrok. Zgodnie z nim 37-latek miał opuścić mieszkanie i nie zbliżać się do pokrzywdzonej. Do decyzji sądu się jednak nie stosował i tylko w ostatnim okresie kilkakrotnie wdzierał się siłą do mieszkania swojej matki.

- Gdy w sobotę (4 września 2021 r. - red.) kolejny raz próbował wtargnąć do mieszkania, pokrzywdzona poprosiła o interwencje policjantów. Na miejsce natychmiast skierowani zostali mundurowi z chorzowskiej „jedynki”, którzy zatrzymali awanturnika – informuje chorzowska policja.

Śledczy zebrali materiał dowodowy i przedstawili mężczyźnie trzy zarzuty, a chorzowski sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu. Nie był to jego pierwszy konflikt z prawem, więc za działanie w tzw. recydywie poniesie większą odpowiedzialność karną.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon