Znaczek Ruchu Chorzów najładniejszy w Polsce!

Z okazji 100-lecia Ruchu Chorzów w ubiegłym roku Poczta Polska wydała okolicznościowy znaczek. Został on także nominowany w plebiscycie na Najładniejszy Znaczek 2020 roku i… wygrał głosowanie.

Okolicznościowy znaczek z okazji 100-lecia Ruchu Chorzów został wprowadzony do obiegu 20 kwietnia 2020 r. Przedstawiono na nim drużynę Ruchu Wielkie Hajduki z fotografii pochodzącej z lat 20. ubiegłego wieku. W centralnej części znaczka umieszczono pierwszy historyczny herb klubu oraz napis: 100. ROCZNICA ZAŁOŻENIA KLUBU SPORTOWEGO RUCH CHORZÓW. Wyżej jest czternaście złotych gwiazdek, symbolizujących liczbę tytułów Mistrza Polski zdobytych przez Niebieskich, w tle widnieją trybuny stadionu przy Cichej. Autorem projektu jest Agnieszka Sancewicz.

Mobilizacja kibiców Ruchu Chorzów

Znaczek z Niebieskimi, jako jeden z pięciu, nominowany został w plebiscycie na najładniejszy znaczki i kartki pocztowe wydane przez Pocztę Polską w 2020 roku. Głosowanie czytelników miesięcznika Filatelista i gości strony internetowej Katalog Znaczków Pocztowych trwało trzy miesiące.

- W kategorii znaczków, zapewne dzięki mobilizacji sympatyków Klubu Sportowego Ruch Chorzów, wygrał znaczek poświęcony 100-leciu tej organizacji sportowej – czytamy na stronie KZP.

Znaczek z Ruchem Chorzów wskazała zdecydowana większość, bo aż blisko 37% głosujących.

Wyniki plebiscytu na najładniejszy znaczek 2020 roku:

  1. 100. rocznica założenia Ruchu Chorzów - 36,92% głosów
  2. Polskie ptaki - 10,75%
  3. 400-lecie bitwy pod Cecorą – 9,58%
  4. Polski Zielnik - 6,54%
  5. 80. rocznica bitwy o Anglię - 5,14%

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon