Zmieniły się kolejne miejsca w Parku Śląskim [ZDJĘCIA]

Zakończono pierwszy etap prac pielęgnacyjnych w otoczeniu zbiorników wodnych przy Planetarium Śląskim i Świątyni Petrycha w Parku Śląskim.

- Czyszczenie stawów oraz nasadzenia i uzupełnienie infrastruktury pozwoliły na stworzenie atrakcyjnej przestrzeni rekreacyjnej. Przy rewitalizacji stawu przy Planetarium udało nam się przede wszystkim przywrócić ekosystem, a to globalnie w funkcjonowaniu Parku jest to bardzo ważne. Przed nami II etap, w którym doposażymy te miejsce w ławki i leżanki – mówi Agnieszka Bożek, prezes Parku Śląskiego.

Prace przy zbiornikach wodnych obok Planetarium Śląskiego i Świątyni Petrycha objęły: regulację linii brzegowej, nasadzenia roślin, remont kładki, odmulanie dna stawów, oczyszczanie terenów podmokłych, uporządkowanie terenu.

- Celem całego przedsięwzięcia jest udrożnienie i uregulowanie układu hydrologicznego w otoczeniu Planetarium Śląskiego oraz stworzenie naturalnego środowiska dla ptaków, gadów i płazów – tłumaczą pracownicy chorzowskiego parku.

Wartość pierwszego etapu inwestycji to ponad pół miliona złotych. Kolejny etap prac obejmie remont ciągów komunikacyjnych, które – jak tłumaczą w Parku Śląskim – nawiązywać będą do historycznego układu tego miejsca i stworzy atrakcyjną przestrzeń dla osób odwiedzając park.

fot. FB/Park Śląski

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Park slaski

Nowe inwestycje w Parku Śląskim

Stawy planetarium slaskie

Park Śląski: Modernizacja stawów przy...

Planetarium Śląskie w konkursie na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego

Planetarium w konkursie na Najlepszą Przestrzeń Publiczną

Maria Skłodowska Curie

„Nauka jest kobietą”. Konferencja w Planetarium Śląskim

Planetarium Śląskie nowy projektor

Nowy projektor w Planetarium Śląskim

Park Śląski zniszczone latarnie 1

Wandale zdewastowali latarnie w Parku Śląskim!

Jakub wrobel

Znamy zwycięzcę 64. Olimpiady Astronomicznej!