Zmiany w KPR Ruch Chorzów. Kto pokieruje zespołem?

Marcin Księżyk, trener piłkarek ręcznych Ruchu Chorzów, złożył rezygnację. Prowadził zespół Niebieskich od marca ubiegłego roku. Kto zajął jego miejsce?

Kpr ruch chorzow

Dotychczasowy trener piłkarek ręcznych chorzowskiego Ruchu nie może się pochwalić sukcesami. Pod jego kierownictwem ubiegły sezon Niebieskie skończyły na przedostatnim miejscu w tabeli, ale na szczęście nie było spadków z ligi. Teraz, po 14 meczach KPR Ruch Chorzów zajmuje ostatnie miejsce w PGNiG Superlidze.

- Trenerowi Księżykowi dziękujemy za pracę z pierwszą drużyną. Nie żegnamy się definitywnie, bo chcielibyśmy, żeby Marcin zajął się grupami młodzieżowymi w Ruchu - powiedział prezes spółki KPR Ruch Chorzów, Krzysztof Zioło (za ruch-chorzow.pl).

Kto został nowy trenerem KPR Ruch Chorzów?

Nowy trenerem piłkarek Niebieskich został, pochodzący ze Słowacji, Vit Teleky, który podpisał kontrakt do maja 2022 r. Słowak pracował już w Polsce – przez trzy lata prowadził zespół SPR JKS z Jarosławia (obecnie Eurobud JKS), z którym awansował do PGNiG Superligi.

- Wierzymy, że pod wodzą trenera Teleky’ego nasz zespół w drugiej części sezonu będzie częściej punktować i zdoła utrzymać się w Superlidze - podkreślił prezes Krzysztof Zioło (za ruch-chorzow.pl).

- Nie oczekujmy, że coś się zmieni - jak to się mówi - z wieczora do rana. Nie jestem cudotwórcą, ale spróbujemy zrobić maksimum, żeby to się poukładało - dodał nowy trener Niebieskich (za ruch-chorzow.pl).

Vit Teleky zadebiutuje jako szkoleniowiec Ruchu w najbliższą niedzielę, 14 lutego. Niebieskie zmierzą się tego dnia na wyjeździe z wiceliderem tabeli KPR Gminy Kobierzyce.

fot. KPR Ruch Chorzów

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Mariusz idzik

Najlepszy snajper Ruchu Chorzów wraca do gry?

Ruch chorzow 5

Cztery bramki i czwarte zwycięstwo Ruchu Chorzów!

Ruch chorzow 6

Ruch Chorzów ucieka rywalom!

Ruch chorzow 8

Ruch Chorzów ma problem przed startem ligi

Ruch chorzow sparing

Odwołany sparing Ruchu Chorzów

Ruch chorzow historia

„Historia Ruchu Chorzów” Sportową Książką Roku!

E Rka

Ruch Chorzów: STOP okradaniu klubu!