Zmiany organizacji ruchu przy cmentarzach w Chorzowie

Jak co roku w okresie Wszystkich Świętych wprowadzone zostaną zmiany organizacji ruchu w okolicy cmentarzy. W Chorzowie będą one obowiązywać od 29 października do 2 listopada.

fot. pixabay.com
Cmentarz

Zmiany organizacji ruchu na ulicach położonych w sąsiedztwie chorzowskich cmentarzy będą obowiązywać już od piątku, 23 października 2021 r., od godz. 6.00. Mają one ułatwić dojazd do nekropolii oraz zapewnić bezpieczeństwo odwiedzającym je osobom.

Chorzowscy policjanci apelują o ostrożną i rozsądną jazdę oraz dostosowanie się do oznakowań ograniczających prędkość, zakazujących parkowania czy nakazujących ruch jednokierunkowy.

Zmiany organizacji ruchu w rejonie chorzowskich cmentarzy:

  • rejon cmentarza (przy kościele św. Ducha) przy ul. Dąbrowskiego: wprowadzenie zakazu zatrzymywania się na odcinku od skrzyżowania z ul. Omańkowskiej do rejonu węzła drogowego drogi wojewódzkiej nr 902 (Drogowa Trasa Średnicowa),
  • rejon cmentarza przy ul. Janasa: wprowadzenie zakazu zatrzymywania się w ciągu ul. Janasa na odcinku od skrzyżowania z ul. Osiedlową do skrzyżowania z ul. 3-go Maja,
  • rejon cmentarza (przy kościele św. Józefa) przy ul. Mariańskiej: wprowadzenie zakazu zatrzymywania się na odcinku od skrzyżowania z ul. św. Wojciecha do skrzyżowania z ul. Janasa.

Dodatkowo zamknięte dla ruchu kołowego zostaną ulice:

  • ul. Drzymały – odcinek od skrzyżowania z ul. Dąbrowskiego do bramy cmentarza,
  • ul. Cmentarna – odcinek od skrzyżowania z ul. Hajducką do skrzyżowania z ul. Urbanowicza. W związku z remontem ul Hajduckiej zostanie zamknięta dla ruchu kołowego ul. Kordeckiego w rejonie skrzyżowania z ul. Spokojną i Częstochowską.
  • ul. Kalusa – cały przebieg ulicy.

Wprowadzone zmiany organizacji ruchu będą obowiązywać do 2 listopada 2021 r., do godz. 22.00.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon