Zmarł wieloletni dyrektor III LO w Chorzowie. Kierował szkołą blisko ćwierć wieku

Zmarł Bolesław Iwanowski, wieloletni dyrektor III Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Batorego w Chorzowie.

fot. FB/3 LO Batory Chorzów
Boleslaw iwanowski

O śmierci byłego dyrektora chorzowskie liceum poinformowało w sobotę, 9 marca 2024 r. Bolesław Iwanowski kierował III LO im. Stefana Batorego przez prawie ćwierć wieku, w latach 1976-2000.

- Pod jego kierownictwem szkoła przeszła przez znaczące przemiany, mające na celu dostosowanie programów nauczania do współczesnych standardów edukacyjnych. Dyrektor Iwanowski wprowadzał innowacje, które skierowane były na rozwijanie kreatywności, umiejętności analitycznych oraz praktycznych kompetencji uczniów, aby lepiej przygotować ich do wyzwań przyszłości – podkreślają w liceum im. Batorego.

W chorzowskim liceum przypominają, że Bolesław Iwanowski w 1988 roku został wyróżniony odznaką Zasłużonemu w Rozwoju Województwa Katowickiego. Dodahą, że za swoje największe osiągnięcie uważał zmianę charakteru szkoły poprzez wprowadzenie klas autorskich oraz utworzenie w 1993 roku ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szkół Aktywnych SSA. Dyrektor pełnił w nim funkcję I zastępcy prezesa SSA, a III LO im. S. Batorego było jednym z jego najaktywniejszych członków stowarzyszenia

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon